Hlavní navigace

Windows 10 budou zdarma i pro všechny testery

Microsoft chce Windows 10 rozšířit co nejrychleji, aby nedošlo ke stagnaci trhu jako v případě současných Osmiček. Nová informace potvrzuje, že upgrade na finální verzi bude zdarma i pro všechny testery současné ukázkové verze Insider Preview.
Martin Tábor 24. 6. 2015

Sdílet

Kdo má chuť zkoušet poslední technologické novinky nebo chce jen zcela zdarma a legálně nejnovější Windows, měl by určitě zbystřit. Microsoft se totiž na svém blogu rozpovídal o svých plánech se současnými testovacími buildy Windows 10, které lze stáhnout v rámci programu Insider Preview. Nejnovější sestavení nese číslo 10130 a přes občasnou havárii Průzkumníku (lze restartovat ve Správci úloh) je systém již plně použitelný.

Upgrade na Windows 10 – ilustrační obrázek

Na Windows 10 bude možno od začátku srpna zadarmo migrovat z předešlých verzí (počínaje Windows 7), avšak benevolence Redmondu jde nakonec dál. Jako „poděkování“ za testování ukázkových verzí povýší všichni uživatelé na finální sestavení rovněž zdarma. Stačí mít účet Microsoft Account, který je zároveň registrovaný v programu Insider Preview. Právě to bude nejspíš i podmínkou pro instalaci dalších testovacích sestavení, přičemž 29. července vyjde již „to oficiální“. Desítky totiž budou konec konců vylepšovány průběžně.

Zdroj: theverge.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty