Hlavní navigace

Vyzkoušeli jsme kvalitní českou 3D tiskárnu DeeGreen

Česká firma Ysoft, jež vyrábí zmíněnou 3D tiskárnu vznikla díky projektu InovaJET na ČVUT. Před rokem vytvořila předchůdce tiskarány DeeGreen s názvem DeeOrange, jenž byla profesionálně vypadající 3D tiskárnu s na svou dobu jednoduchou obsluhou.
Coudy 2. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výsledky tisku a náročnost obsluhy bohužel tehdy širokou veřejnost nepřesvědčily a tak se projekt nyní na trh vrhnul s novou tiskárnou DeeGreen již pod hlavičkou výše zmíněné firmy Ysoft.

DeeGreen

Tiskárna je již mnohem blíže ke kvalitnímu tisku s nevelkými nároky na obsluhu. V podstatě tak konečně dohnala svou globální konkurenci. Oproti předchůdci zůstaly stejně velké rozměry celého zařízení i typický vzhled. Tiskárna s rozměry 50 × 40 × 39 cm váží překvapivě jen necelých 22 kilogramů. Nevýhodou je přítomnost velkého a těžkého externího adaptéru.

Samozřejmostí v dnešní době je tisk bez pomoci připojeného počítače. Nevýhodou oproti konkurenci je tak v podstatě malý 3D prostor pro tisk, který je jen o rozměrech 15 × 15 × 15 cm, což znamená posun oproti předchůdci, ale na konkurenci bohužel ztrácí.

3D tisk probíhá vrstvením nataveného ABS nebo PLA plastu, který se dodává v podobě struny. DeeGreen používá struny s menším průměrem 1,75 mm a kilogram tiskového materiálu stojí asi 600 korun. Tenčí struna se snáze taví a práce s ní je podle výrobce tiskárny přesnější než u rozšířenější třímilimetrové varianty. Jemnost tisku je pak krásných 0,05 mm. V podstatě mezi největší nevýhody, které zůstávají je vysoká pořizovací cena a provozní hluk. 

Videorecenze 3D tiskárny DeeGreen

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty