Hlavní navigace

Vývoj Windows 7 u konce

David Sillmen

Microsoft deklaroval, že vývoj Windows 7 byl ukončen a operační systém dosáhl statusu Release to Manufacturing. Na datu vydání se ale nic nemění. Pouze vybraní jedinci dostanou RTM předem.

Sdílet

Pokračovatel Windows Vista, operační systém Windows 7, byl oficiálně dokončen a dostal se do fáze zvané „Release to Manufacturing“, což je verze, ve které putuje do výroby a do lisů. Microsoft poděkoval všem testerům, kteří se zaobírali betaverzí a Release Candidate verzí. Před takzvaný „Customer Experience Improvement Program“ se ohlásilo více jak deset milionů testerů s nějakým podnětem k vylepšení. Tyto fáze Microsoftu zjevně vyšly – ostatně už v betaverzi bylo Windows 7 překvapivě dobře odladěným systémem. Možná tak dojdou naplnění odhady, že by mohlo jít o první systém, který bude plně použitelný bez aspoň jednoho Service Packu. Tedy pokud připustíme, že Windows 7 nejsou rozsáhlejším servisním balíčkem k Windows Vista.

Finální verze Windows 7 bude k dispozici už 6. srpna, avšak pouze vybraným partnerům, a to přes platformy MSDN a Microsoft Connect. 16. srpna pak přijdou na řadu další v rámci Microsoft Partner Network (MPN). Avšak pouze v angličtině. Další jazyky budou implementovány 1. října. Verze pro celosvětovou veřejnost se pak začnou objevovat od 22. října. Ta česká by měla být vypuštěna 31. října. Výrobci počítačů však dostanou hotové verze již za dva dny, a to proto, aby jjimi mohli začít vybavovat své počítače. Byla potvrzena také rodinná licence systému, bude ale dostupná jen ve vybraných obchodech.

Zdroj: Windows blog

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty