Hlavní navigace

Vyšly mobilní Windows 10 Technical Preview

Martin Tábor

Microsoft konečně uvolnil preview Windows 10 také pro omezený počet mobilních telefonů. Jde především o nejrozšířenější Lumie a pro stažení a otestování stačí jen registrace v programu Windows Insider.

Sdílet

Na lednové konferenci Microsoft představil nové sestavení Windows 10 pro počítače i smartphony. Mezi veřejnými obrazy pro stažení však až dosud mobilní verze chyběla a Microsoft na webu avizoval, že vyjde o něco později. Stalo se tak právě nyní a první zájemci mohou konečně otestovat nejnovější funkce Windows 10 přímo na Lumiích 630, 635, 636, 638, 730 nebo 830. Pro další zařízení zatím Technical Preview k dispozici není, i když postupně by měli být uspokojeni zákazníci i jiných značek. Spekuluje se, že první ukázka je zatím nestabilní a v případě potřeby vrátit telefon na WP 8.1 má Redmond k dispozici jen software pro Lumie. Vlastně všechny již implementované novinky jsou patrné přiloženém videu, avšak oproti desktopovým Windows 10 jsou ty mobilní vzhledově téměř shodné se současnými WP 8.1.

Představení mobilních Windows 10

Jde tedy jen o další evoluci, která přeci jen řadu užitečných novinek přinesla. Než se pro případné testování rozhodnete, doporučujeme pečlivě prostudovat blogový příspěvek, jenž obsahuje i soupis dosud známých a nevyřešených bugů. Všichni odvážlivci pak mohou pokračovat přímo na stránky Windows Insideru, kde se registrují a seznámí se se všemi potřebnými informacemi. Samotnou instalace Windows 10 pro telefony jde realizovat otevřením stránky Windows Insider z mobilního prohlížeče a přihlášením k účtu. Nová sestavení pak budou vycházet přibližně jednou měsíčně a přinesou ještě další nové funkce. Poslední aktualizace by měla dostat Technical Preview přímo do stavu RTM, takže nebude nutná další čistá instalace.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty