Hlavní navigace

Vyšel WordPress 4.3 "Billie"

Vývojářská komunita představila nový WordPress 4.3 a také ukázku výchozí šablony Twenty Sixteen pro nadcházející rok. Novou verzi s označením "Billie" může pro svůj web použít opět každý zdarma.
Martin Tábor 17. 9. 2015

Sdílet

WordPress je asi nejznámější open source systém pro správu obsahu na webu (CMS). V překladu to znamená, že bez jakékoli znalosti programování stačí WordPress stáhnout, rozbalit do kořenového adresáře vaší webové složky a po zadání webové adresy vás čeká již jen stručný instalační průvodce. Poté máte vlastní webové stránky vybavené administrátorským rozhraním, s podporou různých šablon a články či stránky můžete přidávat prakticky na jedno kliknutí pomocí WYSIWYG(/-M) editoru. WordPress 4.3 „Billie“ nese jméno podle slavné jazzové zpěvačky Billie Holiday.

WordPress 4.3 „Billie“

Nejnovější verze se zaměřuje na zjednodušení práce s textem a možnosti přizpůsobení vzhledu. Jednou z hlavních součástí WordPressu je tzv. WYSIWYM (What You See Is What You Mean), který nově umožní snadnější formátování textu a přehlednější „náhled“ výsledné podoby. S tím souvisí vlastně i nový systém tvorby a úpravy vlastního menu, který podporuje živý náhled. Pro bezpečnost zase slouží automatické generování silného hesla při vytváření nového účtu, ale naopak můžete zaškrtnutím jednoho políčka použít prakticky jakékoli „slabé“ heslo. To usnadní např. off-line ladění.

Šablona Twenty Sixteen pro WordPress 4.4

Očekávanou novinkou je potom i nová šablona Twenty Sixteen, jejíž debut nastane spolu s WordPressem 4.4. Výchozí šablonu lze pochopitelně vyměnit za jakoukoli jinou, ale důležité je, aby byla alespoň „použitelná“ a reprezentovala WordPress samotný. Pro příští rok to vypadá s výchozí šablonou pozitivně a první ohlasy na jsou dobré. Cílem je graficky jednoduchá, elegantní, ale i přehledná stránka.

Zdroj: wordpress.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty