Hlavní navigace

Vyšel opravený Firefox 16.0.1

V podstatě ihned po oficiálním vydání šestnácté verze Firefoxu byla odhalena jedna závažná bezpečnostní chyba, kvůli které se Mozilla dokonce rozhodla odstranit Firefox 16 ze svých stránek. Dnešní Firefox 16.0.1 chybu opravuje.
Martin Tábor 12. 10. 2012

Sdílet

Vydání Firefoxu 16 se nakonec neobešlo bez „drobného“ faux pas, když se Mozilla pár hodin po jeho uvolnění rozhodla pro odstranění nové verze ze svých stránek i z automatického aktualizačního systému. Navíc se však ukázalo, že tento krok pravděpodobně není až tak jednoduchý, a i když některé servery psaly, že byl Firefox 15.0.1 „vrácen“ pouze na anglickou verzi stránek Mozilly, na české se objevil pouze se zpožděním. Nelze opomenout ani jiné download servery, a tak byl tento krok pravděpodobně téměř zbytečný.

Mozilla Firefox – hlavní stránka pro stažení

Mozillu k němu dovedla objevená chyba v bezpečnosti, která se týkala právě pouze nejnovějšího vydání a údajně mohla útočníkovi umožnit procházet uživatelovu historii navštívených stránek či částí zadaných URL. Přesný postup zneužití však není znám a chyba tak pravděpodobně žádnými hackery zneužita nebyla. Dnes tu již navíc máme první opravné sestavení 16.0.1, s nímž Mozilla přišla v podstatě den po vydání nové major verze. Aktuálně nejnovějšímu vydání Firefoxu přitom předcházelo šest beta sestavení, a tak je nutnost zpětného stažení již vydané verze poměrně zarážející.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty