Hlavní navigace

Vyšel nový NOD32 a ESET Smart Security verze 5

Petr Knap

Před nedávnem ESET představil nový ESET NOD32 Antivirus 5 a ESET Smart Security 5. Nové verze populárních placených bezpečnostních programů přinášejí zajímavé funkce pro domácí i firemní uživatele.

Sdílet

Antivirus ESET NOD32 a bezpečnostní balíček ESET Smart Security dostaly v současné verzi několik novinek. Mezi ty hlavní a pro uživatele zajímavé novinky patří vylepšená rodičovská kontrola (pouze v ESET Smart Security), ochrana před infekcí z neznámých USB zařízení a takzvaný herní mód.

ESET NOD32 Antivirus 5

ESET NOD32 Antivirus 5


ESET NOD32 Antivirus 5

První novinkou je herní mód, jak tento režim ESET nazval. Herní mód není moc výstižné pojmenování. Jedná se o stav, kdy vás program nebude rušit. To znamená, že program nebude zobrazovat informační a dialogová okna a taktéž odloží všechny naplánované akce (antivirové kontroly, aktualizace, atd.). Výsledkem je pouze minimální zátěž hardwaru rezidentní ochranou po dobu aktivace herního módu. Tento režim je tedy spíše vhodný pro slabší kancelářské stroje, ze kterých chcete například něco prezentovat, než pro výkonné herní stroje.

Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola


Rodičovská kontrola v ESET Smart Security 5

Rodičovská kontrola slouží jako inteligentní firewall - blokuje vybrané stránky a stránky s vybranou tématikou. Předdefinovány jsou hned od začátku tři profily (dítě, dospívající a dospělý), nicméně lze si vytvořit vlastní. Vše funguje tak, že jednotlivým účtům v systému rozdělíte jednotlivé profily z rodičovské kontroly a těmto profilům následně hromadně navolíte, co smí na internetu zobrazovat. Je tedy nutno podotknout, že na počítači s jedním uživatelským účtem nemá rodičovská kontrola smysl.

Kontrola - výměnná média

Kontrola - výměnná média


Nastavení výměnných médií

Poslední velkou a viditelnou novinkou je ochrana před infekcí z neznámých USB zařízení. Při prvním připojení USB zařízení k počítači se vás ESET Smart Security i ESET NOD32 zeptá, zda chcete zařízení zkontrolovat či nikoliv. Samozřejmostí je možnost si tuto volbu zapamatovat. Snadno si tak lze nastavit automatickou kontrolu neznámých flash disků ihned po připojení k počítači. Vše lze samozřejmě detailně nastavit v pokročilých nastaveních. S pomocí pravidel pro USB zařízení si můžete ochránit vyměnitelný disk před nechtěným smazáním dat. Stačí jej nastavit pouze pro čtení. Stejná pravidla lze ale použít i k zamezení přístupu k datům uloženým na neznámém zařízení. Toto pravidlo zajisté ocení nejeden správce sítě.

V případě zájmu si můžete zakoupit novou či prodloužit stávající licenci ESET Smart Security nebo ESET NOD32 Antivirus výhodně na našem serveru SW.cz.

Zdroj: ESET.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty