Hlavní navigace

Vyšel nový Avast Free Antivirus 2016 - vyzkoušeli jsme ho pro vás

Po roce opět přichází na trh nová verze bezpečnostní aplikace Avast. V následujícím řádcích článku se podíváme na nové funkce a vylepšení, shrneme instalaci a samotné rozhraní aplikace.
Coudy

Sdílet

Avast Free Antivirus 2016 poskytuje základní zabezpečení, které je nezbytné pro ochranu vašeho počítače, domácí sítě a vašich dat před hackery a zloději. Avast Free Antivirus 2016 nabízí nejlepší antivirus a anti-malware ochranu se schopností odstranit otravné panely nástrojů prohlížeče, jedním kliknutím skenovat počítač pro malware, aktualizace, zabezpečení sítí a vylepšení výkonu počítače. Je to mnohem víc, než jen antivirus zdarma. Je to zabezpečení pro vás, vaše PC, a váš domov.

Novinky verze 2016

Mezi největší novinky oproti předchozím verzím patří samozřejmě plnohodnotná podpora Windows 10 a kompletní ochrana pro PC, Mac a domácí síť samozřejmě ve verzi free zcela kompletně zdarma. 

Zcela zásadním vylepšením prošla i ochrana s více než 230 miliony senzory, které dokáží včas odhalit nové hrozby a tak v podstatě na nový bezpečnostní problém připravit účinné aktualizace během okamžiku pro všechny uživatele v sítí Avast. Další neméně důležitou novinkou je historicky nejnižší náročnost Avastu na výkon vašeho počítače, avšak je zároveň paradoxně rychlejší, než kterákoliv předchozí verze. V podstatě tak téměř nemáte šanci poznat rychlostní rozdíl před a po nainstalování aplikace. Novou velmi dobrou funkcí je pak zabezpečení celé domácí sítě, kterou jako první antivirus Avast nabízí. Ochránit celou vaši síť, ať je již drátová nebo ne, lze jednoduše jedním klikem na funkci zabezpečení domácí sítě a v mžiku se tak dozvíte o případných bezpečnostních problémech a možnostech jejich řešení. Další novou funkcí jsou hesla Avast, což je funkce, která zabezpečí všechny vaše účtu v různých aplikacích a na jakýchkoliv internetových stránkách jedním společným nerozluštitelným heslem.

Další  novou chvályhodnou funkcí je možnost čištění prohlížečů od všech nepotřebných panelů a rozšíření, které tak zpomalují váš počítač. V seznamu novinek verze 2016 dále nalezneme funkcí vzdálené podpory, která umožňuje připojit se k počítači vašich přátel a pomáhat jim, ať už jste kdekoliv. Poslední novinkou je pak funkce celkového testu, která se spustí pouhým jedním kliknutím a důkladně otestuje nejen vaše celé PC, ale i celou síť.

Instalace

Po samotném stažení aplikace Avast Free Antivirus 2016 ze stránek stahuj.cz, spustíme stažený soubor a pokračujeme dle samotný pokynů na obrazovce. Před samotným potvrzením instalace  se nás Avast zeptá na cestu instalace a nabídne velmi obrovské možnosti instalace jednotlivých komponent. Každý uživatel si tak v podstatě může navolit sám, co mu vyhovuje.

Možnosti zvolení jednotlivých komponent instalace

Pochvalu zaslouží samotná instalace aplikace, při které je možno pokračovat bez problémů a uživatel je o průběhu informován v levém dolním rohu pomocí čtvercové notifikace, kterou lze jednoduše skrýt. Po úspěšné instalaci Avast Free Antivirus 2016, je třeba restartovat počítač a po přihlášení do Windows je vše připraveno.

Notifikace s upozorněním o průběhu instalace

První spuštění

Při prvním spuštění a vyvolání nabídky, se zobrazí nová základní nabídka v jednoduchém stylu s okamžitou možností spuštění celkového testu a ukazatelem stavu ochrany se zobrazením stavu aktuálnosti virové databáze. Na vrchní straně nalezneme možnost registrace a dále zleva tlačítko Home pro návrat na výchozí obrazovku a čtyři tlačítka test, nástroje, hesla a obchod. Poté již jen tlačítko sloužící pro nastavení. Po jednotlivém kliku na vybrané možnosti se zobrazí rozšiřující možnosti dané volby.

Domácí obrazovka v elegantním jednoduchém stylu

Zase o krok dále

Po roce opět nová verze aplikací Avast ukazuje, že stále existují směry, kudy lze zlepšovat ochranu dat uživatelů a jejich pohodlí při řešení různorodých problémů. Právě špatné zabezpečení sítě nebo podvodné přesměrování na napodobeniny webových stránek mohou být cesty, kudy může dojít k narušení bezpečí, či dokonce ztráta vašich dat či přímo financí. Díky novým produktům Avast 2016 tak budete lépe chráněni před těmito hrozbami a pomocí jednotného hesla přihlášení ke všem účtům a aplikacím a jako bonusem vzdálená správa počítače. To vše v podstatě zdarma a v moderním jednoduchém stylu. Avast 2016 zase novou verzí svého antiviru dokázal, že patří ke špičce antivirových aplikací.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty