Hlavní navigace

Vyšel kancelářský balík Microsoft Office 2016

Po dlouhých měsících veřejného testování je tu konečně oficiální vydání Office 2016. Předplatitelé Office 365 jej mají v ceně a majitele starších verzí vyjde novinka alespoň na polovinu. Každému se přechod ale nevyplatí.
Martin Tábor 30. 9. 2015

Sdílet

Na Office 2016 jsme si počkali tři roky, což je ostatně stejně jako na předešlé Office 2013, 2010 či 2007. Právě posledně zmíněná verze byla opravdu revoluční především díky uvedení nových výchozích formátů Office Open XML a pásu Ribbon. Od té doby jsou kroky spíše evoluční a pravé „drama“ se odehrává spíše v okolí samotných desktopových aplikací. Ani Office 2016 není výjimkou, a tak kromě nového barevného tématu nabídne pouze několik novinek, které snad využije i běžný uživatel. Funkce pro kooperaci pak usnadní práci především ve firmách. Notný kus práce totiž Redmond odvádí průběžně, a to v cloudových službách, webových editorech či Office pro mobilní platformy.

Microsoft Office 2016

Desktopový Office tedy již není zdaleka tak důležitý jako u předchozích verzí, kdy představoval vlastně jedinou variantu. Z předchozích Office 2013 se tak vyplatí upgradovat je málo komu, avšak i tak verze 2016 nějaké ty novinky přináší. Kromě jen minimálně upravených témat vzhledu je dále na seznamu:

  • našeptávací políčko - prakticky inteligentnější obdoba staré dobré „sponky“,
  • sdílení a úpravy v reálném čase - editace dokumentu více lidmi v reálném čase,
  • inteligentní vyhledávání označeného textu - bohužel jen pomocí služby Bing,
  • ruční kreslení rovnic - Office funguje jako OCR pro rovnice.

Aplikace sady Office 2016

Plejáda praktických funkcí se týká i dalších programů jako třeba Excel. Ten umí načítat data z nových zdrojů vč. Facebooku a kreslit nové typy grafů (resp. graficky interpretovat data). PowerPoint nově využijete i pro nahrávání obrazovky. Skype for Business plně nahradil komunikátor Lync. Až 50% sleva je pak vázána na speciální podmínku upgradu: slevu využijí jen majitelé licence k Office 2010 a starším, kteří však zároveň upgradují na Windows 10. Upgradem však nezískáte „krabicová“ Office 2016, ale zlevněné roční předplatné služby Office 365 (tedy resp. pronájem softwaru).

Zdroj: office.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty