Hlavní navigace

Vyšel Firefox 39 s několika zajímavými novinkami

Martin Tábor

Firefox 39 je další verzí open source prohlížeče nadace Mozilla. Novinek je řada - užívat si můžete např. vylepšeného komunikátoru Hello či sdílení URL adresy. Do propadliště dějin však odešla podpora zastaralého SSL 3.

Sdílet

Nový Firefox 39 vyšel vůči plánu s mírným zpožděním, protože se vyskytly závažnější problémy se stabilitou. I tak je nyní již venku a upgrade nabízí několik příjemných  novinek. Firefox je sice přísně multiplatformní open source aplikace, ale technologické pozadí někdy přeci jen znemožňuje nabídnout stejné funkce na všech operačních systémech. Vývojáři se tak snaží přinést většinu vymoženosti na alternativní systémy alespoň se zpožděním, což je případ i tohoto vydání.

Mozilla Firefox 39

Kontrola stažených souborů proti malwaru se tak rozrostla např. o formáty typické pro platformu OS X (DMK, PKG, OSX, APP). Uživatelský zážitek by zase měl zlepšit Project Silk, který má zacíl poskytnout plynulejší animace a rolování stránek. Vylepšení se ovšem týká také pouze výše zmíněné platformy od Applu. Uživatelé libovolného systému však mohou těžit z optimalizací v oblasti síťové komunikace, takže načítání stránek by se mohlo opět o něco zrychlit. Nechybí ani podpora pro nové vlastnosti CSS3 jako Scroll Snap Points nebo přechody a animace. Místo standardních odrážek mohou vývojáři také snadno použít jakýkoli obrázek. Na „kulatý“ Firefox 40 se pak můžeme těšit zhruba ve třetině srpna.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty