Hlavní navigace

Vyšel Adobe Flash Player 10.3

Společnost Adobe vydala novou verzi produktu Flash Player. Vydání se týká hned tří platforem současně - byly uvolněny verze pro PC, Mac i Android. Nejvíce změn se dotklo uživatelů na PC s Windows.
David Procházka

Sdílet

Největší novinkou nové verze produktu je možnost přímého mazání vyrovnávací paměti z prohlížeče.  Adobe totiž povolilo webovým prohlížečům mazat vyrovnávací paměť a cookies Flashe zároveň s mazáním obsahu prohlížeče. Dříve bylo nutné promazávat Flash zvlášť v jeho nastavení, což někteří uživatelé ani nevěděli. Tím pak vznikaly problémy s načítáním Flash animací a ovládacích prvků. Tuto funkci ale musí podporovat také internetový prohlížeč. Zatím je podpora přítomna u Firefox 4, Internet Explorer 8, Chrome 11. V brzké budoucnosti v seznamu přibude také Safari. O podpoře v prohlížeči Opera ale nepadlo ani slovo.

 

Flash Player 10.3 přešel tedy z RC verze do finální RTM verze, takže mazání lokální obsahu lze bez problémů používat. Další inovací je služba Acoustic Echo Cancellation. Existují totiž služby, které používají Adobe Flash pro hlasový chat a nyní mohou nasadit lepší filtry pro redukci šumu, ozvěn apod. Poslední změnou je podpora SiteCatalyst. Vývojáři mohou na svůj web přidat dva řádky kódu, které provádějí on-line analýzu přehrávání (kolikrát došlo k reprodukci, jak dlouho reprodukce trvala apod.). Zkrátka jde o zajímavý statistický koutek.

Zdroj: Adobe

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty