Hlavní navigace

Vydán TrueCrypt 7.1

Po dlouhé době byla vývojáři konečně uvolněna další verze open-sourcového šifrovacího klienta. Kromě řady víceméně rutinních oprav přináší plnou kompatibilitu s operačním systémem Mac OS X 10.7.
Martin Tábor

Sdílet

Společně se začátkem září byl bez pěti dnů téměř po roce vydán další minoritní update možná nejkvalitnější freewarové aplikace, určené pro bezpečné šifrování dat. Jak je psáno v oficiálních poznámkách k vydání, jedná se především o rozšíření kompatibility na nový operační systém Applu s názvem Mac OS X 10.7 Lion, a to pro 32 i 64 bitovou variantu. Další změny se týkají už jen drobných vylepšení a oprav chyb u verzí pro Windows, Mac OS i Linux. Bližší údaje nejsou pro tuto část k dispozici, ale dle všeho se skutečně jedná pouze o změny nepříliš významné.

TrueCrypt 7.1 – Instalace

Určitou novinkou v jinak stojatých vodách je zveřejnění výzvy komunity vývojářů, jejímž obsahem je žádost o sponzorskou podporu open-sourcového projektu. Po několika výrazných bannerech na domovských stránkách programu se prosba včlenila i do samotného procesu instalace aktuální verze aplikace. Přispět může každý, kdo vlastní kreditní kartu s podporou placení na internetu či účet PayPal. Vzhledem k tomu, že je možné platbu provést ve třech různých měnách, nejnižší možnou sumou je dle aktuálního kurzu v přepočtu 10 USD (cca 170,– Kč), nejvyšší pak 600 GBP (17 000,– Kč.).

TrueCrypt 7.1 – Hlavní okno

Těžko říci, jak je skutečná situace zoufalá, nicméně projekt kdysi patřil k velmi progresivním a k prolomení současné stagnace by aditivní finanční prostředky jistě mohly přispět. Nutno zmínit, že i přes delší dobu trvající útlum patří aplikace v současnosti stále k tomu nejlepšímu, co může freewarová scéna v této kategorii nabídnout.

Zdroj: truecrypt.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty