Hlavní navigace

Vydán TrueCrypt 7.1

Po dlouhé době byla vývojáři konečně uvolněna další verze open-sourcového šifrovacího klienta. Kromě řady víceméně rutinních oprav přináší plnou kompatibilitu s operačním systémem Mac OS X 10.7.
Martin Tábor 3. 9. 2011

Sdílet

Společně se začátkem září byl bez pěti dnů téměř po roce vydán další minoritní update možná nejkvalitnější freewarové aplikace, určené pro bezpečné šifrování dat. Jak je psáno v oficiálních poznámkách k vydání, jedná se především o rozšíření kompatibility na nový operační systém Applu s názvem Mac OS X 10.7 Lion, a to pro 32 i 64 bitovou variantu. Další změny se týkají už jen drobných vylepšení a oprav chyb u verzí pro Windows, Mac OS i Linux. Bližší údaje nejsou pro tuto část k dispozici, ale dle všeho se skutečně jedná pouze o změny nepříliš významné.

TrueCrypt 7.1 – Instalace

Určitou novinkou v jinak stojatých vodách je zveřejnění výzvy komunity vývojářů, jejímž obsahem je žádost o sponzorskou podporu open-sourcového projektu. Po několika výrazných bannerech na domovských stránkách programu se prosba včlenila i do samotného procesu instalace aktuální verze aplikace. Přispět může každý, kdo vlastní kreditní kartu s podporou placení na internetu či účet PayPal. Vzhledem k tomu, že je možné platbu provést ve třech různých měnách, nejnižší možnou sumou je dle aktuálního kurzu v přepočtu 10 USD (cca 170,– Kč), nejvyšší pak 600 GBP (17 000,– Kč.).

TrueCrypt 7.1 – Hlavní okno

Těžko říci, jak je skutečná situace zoufalá, nicméně projekt kdysi patřil k velmi progresivním a k prolomení současné stagnace by aditivní finanční prostředky jistě mohly přispět. Nutno zmínit, že i přes delší dobu trvající útlum patří aplikace v současnosti stále k tomu nejlepšímu, co může freewarová scéna v této kategorii nabídnout.

Zdroj: truecrypt.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty