Hlavní navigace

Výborné herní PC z Brna

Dnes se společně podíváme na velmi výkonný a nekompromisní počítač pro náročné hráče navíc s velmi pěkným designem a to vše od české firmy Heart of Gamers, za kterou nestojí nikdo jiný, než společnost 100Mega Distribution.
Coudy 29. 7. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Heart of Gamers má být českou odpovědí na velmi výkonné a úspěšné herní sestavy Alienware, které vyrábí společnost Dell. Vznik nové české značky od společnosti 100Mega Distribution,  je tak trochu překvapením, ale trh ukazuje, že velmi výkonné sestavy s atraktivním designem mají smysl. Navíc na domácím trhu nebude mít v podstatě konkurenci. Oproti tradičním výrobcům má Heart of gamers velkou výhodu v on-line aplikaci, ve které si budoucí majitel může upravit sestavu dle svých přání ze tří základních sestav. Pro dnešní test jsme si vybrali zlatou střední cestu s grafickou kartou Nvidia Geforce GTX 970.

Naše testovaná řada Pro je postavena na velmi kvalitní základní desce Asus B85 – Pro gamer, která umožňuje osazení dvou grafických karet do režimu SLI. Jádro celé sestavy tvoří čtyř jádrový procesor Intel Core i5 4590 s taktem 3,3 GHz. Jako operační paměť byla zvoleno dnes standartních 8 GB Kingston HyperX s taktem 1600 MHz ve dvou modulech s chladiči. Potěšením je, že kromě 120 GB SSD disku na systém je v sestavě také 2 TB WD Red disk, který zajistí dostatečný prostor pro všechny vaše data. Grafická karta byla zvolena EVGA Geforce GTX970 SSC ACX 2.0+. EVGA zvýšila takty jádra i paměti a vylepšila chlazení, kdy karta do 60 °C běží pouze v pasivně chlazeném režimu. Námi zvolená sestava měla vzhledem ke zvolenému hardwaru samozřejmě vysoký výkon a v testu 3DMark Firestrike obdržela 9493 bodů, cože je lepší výsledek než u 81% otestovaných počítačů.

Povedený design

Vedle velmi vysokého výkonu, který si poradí, s každou hrou se počítač velice povedl také po designové stránce. Heart of Gamers vsadil na sebevědomou eleganci místo tradičních agresivních tvarů a neonových světel. Skříň je vyrobena z kvalitní oceli v černí matné úpravě a v místě levé bočnice je velký otvor krytý plexisklem, přez které jdou vidět použité komponenty. Skříň klasicky disponuje dvojicí USB portů a konektory pro sluchátka a mikrofon. Čelní panel je pevný a nelze ho ani odklopit. Celkové zpracování včetně provedení kabeláže je excelentní.

V sestavě je potěšující možnost volby operačního systému Windows 7 nebo 8.1, který řadu uživatelů nenadchl. Samozřejmostí je bezplatný přechod na nový Windows 10. Celková hodnoty námi testované sestavy je 39 000 Kč, za kterou získáte kromě výše vypsaného také pětiletou záruku s garancí výměny případně problematických součástek za výkonnější varianty. Více informací naleznete v přiloženém videu: 

Videorecenze herního počítače Heart od Gamers

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty