Hlavní navigace

Visual Studio 2017: vývoj pro Windows Store i Linux

Microsoft slavnostně uvolnil nejnovější Visual Studio 2017. Jedná se o robustní vývojářské IDE, které je ve variantě Community navíc dostupné zcela zdarma. Kromě klasických či UWP aplikací pro Windows však od nynějška můžete vyvíjet i pro Linux!
Martin Tábor 24. 3. 2017

Sdílet

Software dnes patří mezi nejvíce žádané a i poměrně drahé produkty. Když termín uchopíme více ze široka, vlastně je málo elektrických spotřebičů, které by v sobě nějaký ten kus programátorské práce neobsahovaly. Pochopitelně je ten či onen výrobek pomocí nějakého softwaru navržen, ale ve většině případů obsahuje i nějaký ten mikrokontrolér, pro něhož také někdo musel vytvořit jednoduchý program – je už úplně jedno, zda jde o sporák, pračku či snad „hloupé“ digitální hodinky. Co je pro běžné spotřebitele mnohem méně na očích je software, v němž se jiné programy vytvářejí. Visual Studio od Microsoftu je jedním z nejpoužívanějších.

Visual Studio 2017 - vývoj pro Linux

Chcete-li již vytvořit program pro Windows Store nebo běžnou plochu, v mnoha případech sáhnete právě po Visual Studiu, které nabízí poměrně komfortní a rychlý vývoj. Varianta Community je navíc zcela zdarma, a tak jedinou další podmínkou je znalost některého z programovacích jazyků, které VS podporuje a jejichž seznam je stále delší. Poslední verze přináší nové možnosti, avšak Microsoft tentokrát možná opět překročil Rubikon. VS 2017 nabízí i vývoj pro linuxové platformy v jazyce C++. Linux zkrátka hraje v backendu (resp. na serverech) významnou roli a Microsoft se jen snaží vyjít vstříc správcům sítí apod. Ostatně, už Windows 10 Anniversary Update (1607, 14393) z loňského července přinesl tzv. Windows Subsytem for Linux, což je vlastně Ubuntu běžící v příkazové řádce Windows.

Zdroj: visualstudio.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty