Hlavní navigace

Veřejné Office 2016 Public Preview je tu

Na stránkách kancelářské sady Microsoft Office se objevil veřejný instalátor testovací verze Office 2016. Nejnovější kancelářský balíček tak může na pár kliknutí již vyzkoušet zdarma každý zájemce.
Martin Tábor 10. 5. 2015

Sdílet

První Office 2016 Preview se objevilo před osmy týdny a celkem netradičně se jednalo o variantu pro systém Apple OS X.. O týden později dorazilo i sestavení pro Windows, avšak v podobě, která nebyla zralá pro masovější testování. Microsoft tak novince ani nedělal přílišnou reklamu a účastníci programu Insider mohli stáhnout ZIP archiv a software nainstalovat pomocí přiloženého dávkového souboru .bat. Nyní je již situace jiná a uveřejněné Public Preview snad již nabralo téměř finální podobu.

Office 2016 Public Preview

Co se týče novinek, Microsoft se zaměřil především na cloud a možnost editace dokumentu více lidmi v reálném čase. Dokument uložený na OneDrive tedy může editovat více uživatelů najednou, a to podobně, jako by kreslili na jeden arch papíru. Další zajímavé změny nastaly u grafů, jichž je nyní větší škála a nabízí bohatší možnosti grafické interpretace dat. Mírně upravený vzhled má pochopitelně i samotný Office, v němž přibylo několik nových témat a to výchozí je barevnější. Asi poslední „viditelnou“ novinkou je přepracovaná inteligentní nápověda – je neustále k dispozici díky vyhledávacímu políčku „Řekněte mi, co chcete udělat…“. To slouží i pohotovému nalezení konkrétního ovládacího prvku.

Stahovat můžete zde:

Produktový klíč:
NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG

Zkušební verze bude fungovat 180 dní.

Zdroj: office.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty