Hlavní navigace

V bezpečnostním testu neobstál žádný prohlížeč

Soutěž Pwn2Own je určena pro nejschopnější programátory, kteří jsou v jejím rámci finančně motivování k prolomení bezpečnosti nejaktuálnějších verzí prohlížečů. V nedávném zatěžkávacím testu bohužel neobstál Chrome, IE a ani Firefox.
Martin Tábor

Sdílet

Bezpečnost je dnes v digitálním prostředí bezesporu jedním z nejsklonovanějších pojmů. O to více se s daným pojmem setkáváme ve spojitosti s webovými prohlížeči, které toho umí stále víc a v postatě již představují vlastní aplikační platformu či předstupeň svébytného OS. Softwarové firmy, mající na svědomí ty světově nejpoužívanější, tedy pochopitelně dělají všechno pro to, aby právě jejich prohlížeč byl nejen nejrychlejší, nejschopnější, ale zároveň mohl v „propagačních materiálech“ nést i cenné označení – nejbezpečnější.

Ilustrační obrázek

I přes obrovské finanční a lidské zdroje, věnované internímu testování, však rozhodně nemohou být objeveny veškeré zranitelnosti, jejichž počet je díky stoupajícímu množství funkcí prohlížečů možná konstantní. Své o tom dokládá i aktuálně proběhlé kolo hackerské soutěže Pwn2Own, v níž čelem v tvář motivaci několika desítek tisíc dolarů bohužel neobstál žádný z nejpoužívanějších prohlížečů. Zúčastněným subjektům se podařílo po síti převzít moc např. i nad Window 8, a to skrze IE10, Google Chrome 25 i Firefox 19. Objevené nedostatky tak již přinesly vydání příslušných záplat pro IE, Chrome 25.0.1364.160 a FF 19.0.2, který opravuje přesně jednu chybu. Francouzská firma Vupen pak našla i chybu ve Flash Playeru, za což obdržela odměnu 70 000 dolarů.

Zdroj: venturebeat.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty