Hlavní navigace

Uživatelé IE 10 jsou ohroženi díky neaktuální verzi Flash Playeru

Internet Explorer 10 obsahuje kromě jiných vylepšení i integrovaný Flash od Adobe např. po vzoru Chromu. To může být však paradoxně pro uživatele Windows 8 v současné době problém vzhledem k tomu, že Microsoft vydá první aktualizaci až v říjnu.
Martin Tábor 10. 9. 2012

Sdílet

Internet Explorer 10 je zatím dostupný pouze jako součást Windows 8 a Microsoft se zatím nevyjádřil, jak to bude u současných „sedmiček“. Faktem je, že IE 10 existuje ve dvou zcela samostatných verzích, z nichž jedna je klasická, určená pro desktop, a druhá pouze pro dotykové rozhraní. V druhém případě se jedná o prohlížeč zcela bez pluginů, avšak v případě desktopové verze je novinkou integrace Flash Playeru. To s sebou na první pohled nese značnou výhodu v podobě aktualizací Flashe přímo skrze Windows Update, avšak v současné době je efekt spíše záporný.

Internet Explorer 10 RTM

Microsoft se rozhodl první aktualizaci desáté verze svého prohlížeče vydat pravděpodobně až kolem 26. října, což je datum, od nejž budou dostupné Windows 8 v maloobchodní síti. V současné době je přitom možné RTM verzi „osmiček“ oficiálně stáhnout jako platformu pro vývojáře software apod. Prakticky je však dostupná široké veřejnosti. Vzhledem k tomu, že je Flash nově neoddělitelnou součástí IE, není možné jeho verzi aktualizovat pomocí instalátoru od Adobe. Přístup Microsoftu je tedy minimálně zvláštní a vystavuje mnoho počítačů zbytečnému riziku. Do oficiálního vydání Windows 8 je tak jednoznačně vhodné používat prohlížeče třetích stran jako Google Chrome nebo Firefox.

Zdroj: ghacks.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty