Hlavní navigace

Uživatelé IE 10 jsou ohroženi díky neaktuální verzi Flash Playeru

Martin Tábor

Internet Explorer 10 obsahuje kromě jiných vylepšení i integrovaný Flash od Adobe např. po vzoru Chromu. To může být však paradoxně pro uživatele Windows 8 v současné době problém vzhledem k tomu, že Microsoft vydá první aktualizaci až v říjnu.

Sdílet

Internet Explorer 10 je zatím dostupný pouze jako součást Windows 8 a Microsoft se zatím nevyjádřil, jak to bude u současných „sedmiček“. Faktem je, že IE 10 existuje ve dvou zcela samostatných verzích, z nichž jedna je klasická, určená pro desktop, a druhá pouze pro dotykové rozhraní. V druhém případě se jedná o prohlížeč zcela bez pluginů, avšak v případě desktopové verze je novinkou integrace Flash Playeru. To s sebou na první pohled nese značnou výhodu v podobě aktualizací Flashe přímo skrze Windows Update, avšak v současné době je efekt spíše záporný.

<p>&#160;</p>

Internet Explorer 10 RTM

Microsoft se rozhodl první aktualizaci desáté verze svého prohlížeče vydat pravděpodobně až kolem 26. října, což je datum, od nejž budou dostupné Windows 8 v maloobchodní síti. V současné době je přitom možné RTM verzi „osmiček“ oficiálně stáhnout jako platformu pro vývojáře software apod. Prakticky je však dostupná široké veřejnosti. Vzhledem k tomu, že je Flash nově neoddělitelnou součástí IE, není možné jeho verzi aktualizovat pomocí instalátoru od Adobe. Přístup Microsoftu je tedy minimálně zvláštní a vystavuje mnoho počítačů zbytečnému riziku. Do oficiálního vydání Windows 8 je tak jednoznačně vhodné používat prohlížeče třetích stran jako Google Chrome nebo Firefox.

Zdroj: ghacks.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty