Hlavní navigace

Užitečné aplikace pro kancelářskou práci na iPadu

I na tabletu můžete vytvářet dokumenty, prezentace nebo tabulky. Rovněž můžete jednoduše plánovat svůj čas pomocí diáře či snadno a rychle přeložit neznámý text. Stačí k tomu vhodné aplikace.
Roman Polášek 22. 6. 2012

Sdílet

Efektivita práce na iPadu zřejmě nikdy nebude taková, jako na počítači. Ovšem na cestách či jako náhradní řešení lze iPad ke kancelářské práci poměrně dobře využít. Pokud potřebujete sepsat pár řádků, upravit nachystanou prezentaci nebo jen dokumenty číst, je tablet ideální. Díky iPadu budete mít svoji kancelář opravdu mobilní a nebudete omezováni těžkými notebooky, se kterými práce mimo stůl není vůbec pohodlná. Vyzkoušejte aplikace, které vám takovou práci na iPadu umožní a to zdarma či za velmi nízkou cenu.

Smart Office 2

Mezi typické aplikace pro kancelářskou práci lze jistě zařadit balíky, které obsahují textový editor, tabulkový procesor a také nástroj pro tvorbu prezentací. Apple v této oblasti nabízí placené aplikace Pages, Numbers a Keynote, avšak jejich pořízení není úplně levnou záležitostí. Mezi zástupce levnějších produktů patří právě Smart Office 2, který umožňuje jak tvorbu textových dokumentů, tak i tabulek a prezentací. To vše ve formátech starších i novějších verzí MS Office. Prostředí pro editaci dokumentů je pochopitelně velmi odlišné, avšak dobře použitelné.

Mezi další přednosti aplikace patří i podpora úložiště Dropbox a také Google Dokumentů. Díky tomu můžete mít vytvořené dokumenty rovnou na internetu bez složitého přesouvání. Potěší také, že je aplikace poměrně často nabízena za nižší cenu, takže si ji ve správnou chvíli můžete pořídit o poznání levněji.

Smart Office 2 patří mezi kvalitní kancelářské balíky za dobrou cenu

Smart Office 2 patří mezi kvalitní kancelářské balíky za dobrou cenu

Smart Office 2 patří mezi kvalitní kancelářské balíky za dobrou cenu

iDocs HD

Pracujete-li rádi s Google dokumenty, jistě vás zaujme také aplikace iDocs HD, která je pro ně přímo dělaná. Snadno se připojíte ke svému účtu a ihned budete mít ke všem svým souborům přístup. To rovněž platí o nové službě Google Drive. Dokumenty lze organizovat do složek, označit jako oblíbené, mazat, avšak vytvářet nové umožňuje pouze placená verze aplikace. Bezplatná nabízí pouhé prohlížení veškerých souborů, případně tisk.

iDocs HD je ideálním nástrojem pro práci s Google Dokumenty

iDocs HD je ideálním nástrojem pro práci s Google Dokumenty

iDocs HD je ideálním nástrojem pro práci s Google Dokumenty

Google Translate

Mezi další užitečnou službu od Googlu, kterou jistě upotřebíte při své činnosti, je překladač. Ten můžete použít buď přímo ve formě webové stránky, nebo o poznání pohodlněji prostřednictvím speciální aplikace. Díky ní nebudete muset webový prohlížeč vůbec spouštět a psát adresu. V aplikaci lze rovnou vyplnit pole pro text a vybrat jazyk, do kterého má být přeložen.

Přeložený text si můžete navíc v podporovaných jazycích rovnou přehrát pro poslech výslovnosti. Výraz lze také uložit mezi oblíbené, abyste jej nemuseli příště dlouho hledat. Jako užitečnou vlastnost lze brát i možnost zadání textu pro překlad hlasem, ovšem to platí jen pro angličtinu, čínštinu a španělštinu.

Přeložte si každou neznámou frázi pomocí Google Překladače

Přeložte si každou neznámou frázi pomocí Google Překladače

Přeložte si každou neznámou frázi pomocí Google Překladače

Awesome Calendar

K téměř každé práci patří neodmyslitelně plánování a k tomu je dobré využít některou z aplikací ve formě kalendáře. Velmi povedenou je Awesome Calendar, který umožňuje pro jednotlivé dny vkládání událostí a poznámek. Díky tomu budete mít dobrý přehled o tom, co vás čeká, a co je třeba přichystat.

Mezi speciality tohoto kalendáře patří bezesporu možnost vložení malých obrázků, díky kterým takto označené události rozhodně nepřehlédnete. Rovněž potěší integrovaná předpověď počasí, kterou je možné zobrazit přímo v polích kalendáře. Veškeré popisy i údaje o počasí jsou přitom v češtině. Kromě počasí získáte díky správnému nastavení jazyka i automatické označení státních svátků v kalendáři. Za zmínku stojí o bohaté možnosti nastavení aplikace, ve kterém naleznete například ochranu kalendáře heslem nebo označení pondělí jako začátek týdne.

Organizujte své události a úkoly v přehledném kalendáři

Organizujte své události a úkoly v přehledném kalendáři

Organizujte své události a úkoly v přehledném kalendáři

Paper Toss 2

Občas je třeba se i odreagovat. Tematicky zaměřenou hrou je Paper Toss 2, která nabízí možnost zaházet si koulí z papíru do koše. Na výběr je hned několik různých prostředí a tím i obtížností, protože odpadkový koš je umístěn v různé vzdálenosti. Vyzkoušet si můžete nejen prostředí obyčejné kanceláře s několika zaměstnanci, ale i kancelář spícího ředitele nebo sklad. Vše navíc dělá náročnější ventilátor, který odfoukává házené předměty stranou.

Za úspěšně trefený koš získáváte body, za které lze pak odemknout další předměty k házení. To je přitom velmi intuitivní a díky povedeným animacím i zábavné.

Odreagujte se na chvíli házením papíru do koše

Odreagujte se na chvíli házením papíru do koše

Odreagujte se na chvíli házením papíru do koše

Další vhodné aplikace

Kromě výše představených aplikací byste mohli využít i další programy pro práci. Tipy na další užitečné produkty naleznete v dříve vydaných článcích, které byly věnovány správě poznámek a také aplikacím, které jsou určeny speciálně studentům. Naleznete mezi nimi nejen kvalitní poznámkové bloky, ale například i tip na výborně funkčně vybavenou kalkulačku.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty