USA špehují uživatele s pomocí největších internetových firem

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
NSA je americká vládní agentura, založená roku 1952. Jejím úkolem je sledování a analýza zahraniční komunikace, dešifrování, avšak rovněž odpovídá za zabezpečení komunikace vlády USA. Jak se zdá, její pozorností byl "poctěn" možná již každý z nás.
Martin Tábor 7. 6. 2013

Sdílet

NSA (nebo-li The National Security Agency) je agentura, zřízená americkou vládou a spadající pod ministerstvo obrany. Zaměřuje se na kryptografii, koordinaci zpracování informací od zahraničních rozvěděk apod. ZJednodušeně řečeno je tedy její náplní práce „špehování“, zachycování komunikace a sofistikovaná analýza získaných dat. The Washington Post nyní zveřejnil článek, který odhaluje nový „šmírovací“ internetový projekt PRISM, jenž je svým rozsahem ne nepodobný staršímu projektu Echelon.

Sídlo NSA v Fort Meade v Marylandu

Agentura NSA prý tajně spolupracuje se společnostmi Microsoft (+Skype), Google (+YouTube), Facebook, AOL, Yahoo, PalTalk a v neposlední řadě Apple. Vůbec první firmou, podílející se na projektu PRISM, měl být údajně Microsoft. Tyto společnosti zřejmě poskytují NSA neomezený přístup ke svým datovým serverům, z nichž si americká vláda jednoduše vezme, co potřebuje. To znamená, že spíše více než méně, a obsah analyzuje.

Dešifrovací počítač Cray z přelomu 70. a 80. let

Asi 98 procent dat by přitom mělo pocházet z Yahoo, Google a Microsoftu. NSA by tedy měla mít neomezený přístup (jakési tajná zadní vrátka) ke Gmailu, Google Drive, veškeré komunikaci na Skypu, sociálních sítích atd. I když např. Facebook tento fakt výslovně popírá, zpráva Washington Post staví údajně na tajném uniklém vládním dokumentu.

Zdroj: rawstory.com

Autor článku