Hlavní navigace

Únor 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

První místo mezi novinkami minulého měsíce února s pěkným náskokem obsadila aplikace pro čištění disku a opravu běžných problémů. Na druhé příčce se pak umístila kancelářská utilita, která umožňuje převádět PDF soubory do textových dokumentů.
Coudy 21. 3. 2016

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s pěkným náskokem software, která umožňuje základní střih a editaci videa. Druhé místo pak obsadila jednoduchá prohlížeč obrázku a fotekNa pomyslném třetím místě se nachází výborná aplikace pro přeinstalaci Windows bez USB disku nebo DVD. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Kaspersky Cleaner Freeware 325
2. PDF OCR X Community Freeware 167
3.  ESET AV Remover Freeware 160
4.  Eye Manager Freeware 156
5.  Olympus viewer Freeware 127
6.  NoVirusThanks Threat Killer Freeware 114
7.  Disk Checker and Cleaner Freeware 102
8.  MobileTones Freeware 90
9.  NoVirusThanks AutoRun.Inf Remover Freeware 88
10.  Malwarebytes Breach Remediation Freeware 78
11.  Explorer.Exe Restart Freeware 77
12.  RogueKillerPE Freeware 76
13.  Win10 Theme Revealer Freeware 73
14.  Simple Tetris Freeware 72
15.  TubePlayer Freeware 72

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Kaspersky Cleaner

Na prvním místě našeho žebříčku se s náskokem umístil nástroj na čištění disku a opravu běžných problémů. Kaspersky Cleaner je nástroj pro odstranění dočasných souborů, obnovení systémových nastavení, blokování sběru osobních informací, vymazání cookies a zalogovaných aktivit, stejně tak slouží pro opravu asociace souborů a dalších běžných problémů. Důležitou součástí jsou i bezpečnostní nastavení ve Windows 10, kde lze intuitivním způsobem zakázat CEIP, telemetrii, Cortanu, hromadění statistických dat nebo odesílání reportů.

Pohled na aplikaci Kaspersky Cleaner

2. PDF OCR X Community

Na druhém místě se umístila velmi zajímavá aplikace PDF OCR X Community. Jedná se o kancelářskou utilitu, prostřednictvím které je možné konvertovat (převádět) PDF soubory a obrázky (JPEG, GIF, PNG, PICT, BMP) do textových dokumentů nebo prohledávatelných PDF souborů. Program využívá pokročilou OCR technologii pro optické rozpoznávání znaků. Podporuje více než 60 jazyků včetně češtiny. Jedná se o užitečné řešení pro práci s PDF dokumenty vytvořenými skrze Scan-to-PDF funkci ve skeneru nebo foto kopírce.

Základní možnosti PDF OCR X Community

3. ESET AV Remover

Pomyslnou třetí příčku obsadil WinToHDD. Jedná se o pomocníka, prostřednictvím kterého můžete provést přeinstalaci operačního systému Windows bez použití původního CD nebo DVD a bez potřeby vytvoření bootovatelného USB flash disku. Aplikace nabízí trojici základních funkcí. Jednu pro přeinstalaci OS na lokální pracovní stanici, další pro čistou instalaci Windows na sekundárním pevném disku, poslední pro vytvoření přesné bitové kopie aktuálního systému. Pro jakoukoli operaci je potřeba ISO obraz disku, následuje výběr režimu instalace a diskového oddílu.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program s názvem Eye Manager. Jedná se o aplikaci, která poskytuje prostředky pro minimalizaci namáhání očí při práci s počítačem. Vývojáři si dali za cíl chránit oči před modrým světlem, který poškozuje sítnici a před nadměrným jasem, který namáhá oči. Aplikace poskytuje ochranu před HEV tím, že aplikuje speciální odstín filtru na vaší obrazovce. Pomocí matného filtru pak snižuje nadměrný jas, případě jej sám reguluje. Aplikace nabízí jak automatizovaný, tak manuální režim.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Olympus Viewer. Jedná se o pokročilý nástroj pro prohlížení, tisk a editaci digitálních fotografií. Prohlížeč umožňuje přidávat celé adresáře fotografií a obrázků a procházet je využitím náhledů nebo ve velikosti okna. Součástí jsou funkce pro otáčení obrázků, stejně jako jejich sdílení na sociálních sítích (Facebook, Flickr apod.). Důležitou součástí je i samotný editor, který poskytuje nástroje určené ke vkládání textu, přibližování a oddalování nebo eliminování efektu červených očí. Samozřejmostí je možnost práce s barvami, kontrastem či saturací. Určitá skupina uživatelů uvítá schopnost extrakce snímků z videí, jejich střih nebo spojování. Export snímků je možný ve formátech JPG, TIFF a BMP.

Poslední zmíněnou aplikací je aplikace MobileTonesJedná se o nástroj pro vytváření mobilních vyzvánění. Umožňuje nahrávat (zaznamenávat) ze zvukové karty, případně převádět existující hudební skladby nebo zvuky. Aplikace podporuje několik výstupních souborových formátů. Díky tomu lze vytvořit vyzvánění pro různé platformy, včetně Androidu, Apple iPhone, BlackBerry nebo Windows Phone. Aplikace také dokáže extrahovat zvuk z videí nebo vytvořit vyzvánění z DRM hudebních souborů.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty