Hlavní navigace

Únor 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Uplynulý měsíc opět přinesl velkou dávku nových aplikací do katalogu Stahuj.cz. Mezi ty nejúspěšnější se tentokrát zařadily programy na střih hudebních souborů, simulátor řízení kamionů a bezpečnostní aplikace.
Roman Polášek 21. 3. 2014

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát přinášíme přehled nových programů, které návštěvníci serveru Stahuj.cz nejvíce stahovali. Mezi patnáctkou novinek tentokrát najdete několik systémových utilit pro zvýšení bezpečnosti, vyčištění počítače a multimediální programy pro práci s obrázky a hudbou.

Detailně představíme pod tabulkou 3 nejúspěšnější programy a také přidáme konkrétní tipy na další povedené a kvalitní programy, které se v žebříčku nacházejí.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Freemore MP3 Cutter Freeware 1252
2.  Euro Truck Simulator 2 Demo 684
3.  Comodo Internet Security Premium Freeware 509
4.  My Wifi Router Freeware 371
5.  A Bootable USB Freeware 308
6.  Diyusof Antivirus Freeware 185
7.  SB Cleaner Free Edition Freeware 165
8.  Cleaner++ Freeware 147
9.  Robolinux Freeware 141
10.  PhotoCleaner Professional Freeware 132
11.  Neswolf File Converter Freeware 127
12–13.  Ashampoo Slideshow Studio HD 3 Demo 118
12–13.  VDraw Freeware 118
14.  Nokia Software Recovery Tool Freeware 116
15.  Nero CoverDesigner Freeware 108

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Freemore MP3 Cutter

Nejúspěšnější novinkou měsíce února se stala aplikace, se kterou budete moci stříhat hudební soubory. Můžete v ní načíst a upravit velké množství hudebních formátů, které lze poté uložit do mp3, wav, ogg a wma.

Audio soubory můžete nejen stříhat s přesností na milisekundy, ale možná je i aplikace efektů v podobě postupného zvýraznění zvuků či ztlumení, zvýšení a snížení hlasitosti, optimalizace úrovně hlasitosti, možnost posunutí pro vytvoření ozvěny nebo namixování jedné stopy s druhou.

Mezi výhody patří jednoduchost a také možnost načtení souborů přímo z hudebního CD. Mezi nevýhody lze pak zařadit především to, že aplikace instaluje také software třetí strany. Tuto instalaci lze však zakázat a odmítnout příslušné licenční ujednání.

Freemore MP3 Cutter nabízí kromě možnosti střihu hudebních souborů i další funkce

Freemore MP3 Cutter nabízí kromě možnosti střihu hudebních souborů i další funkce

Freemore MP3 Cutter nabízí kromě možnosti střihu hudebních souborů i další funkce

2. Euro Truck Simulator 2

Chcete si vyzkoušet řízení kamionů? Tak si můžete zahrát Euro Track Simulator 2, který je simulátorem autodopravy. Můžete si vyzkoušet přepravu zboží a projet celou Evropu. Přitom lze projet tisíce kilometrů silnic, poznat více než 60 měst, stovky zajímavostí a postupně budovat svoji společnost.

Lze najímat řidiče, kupovat nová vozidla a spravovat společnost za účelem růstu. Rovněž můžete svá vozidla postupně vylepšovat, a to nejen po technické stránce, ale i vzhledově. Bohužel aplikace je placená, ale vyzkoušet můžete alespoň její časově omezenou verzi.

Ukázka ze hry Euro Truck Simulator 2

Ukázka ze hry Euro Truck Simulator 2

Ukázka ze hry Euro Truck Simulator 2

3. Comodo Internet Security Premium

Hledáte-li kvalitní ochranu vašeho počítače, můžeme doporučit bezpečnostní aplikaci Comodo Internet Security. Jedná se o antivirový program, který vás ochrání před možnými hrozbami z internetu i přenosných médií. Kromě toho nabízí aplikace také firewall a ochranu proti spywaru i rootkitům. K dispozici je rovněž bezpečné prostředí Sandbox, ve kterém je možné spouštět neznámé soubory, aniž by mohly jakkoliv zasahovat do vašeho systému.

Pro maximální ochranu program skenuje soubory s použitím cloudu a také zabezpečuje vaše připojení k internetu. Základní verze této bezpečností aplikace je zdarma, ovšem za některé funkce je třeba si připlatit.

Hlavní okno aplikace Comodo Internet Security přehledně informuje o stavu zabezpečení

Hlavní okno aplikace Comodo Internet Security přehledně informuje o stavu zabezpečení

Hlavní okno aplikace Comodo Internet Security přehledně informuje o stavu zabezpečení

Další užitečné aplikace

Mezi další zajímavé a povedené aplikace lze jistě zařadit také Ashampoo Slideshow Studio HD, kterému jsme věnovali samostatnou recenzi. Pomocí tohoto programu si můžete vytvořit ze svých fotek působivou slideshow, kterou lze ozvláštnit efekty, přechody mezi snímky a také hudbou na pozadí. Aplikace nabízí velmi snadné vytvoření prezentace s možností přímého vypálení na optický disk a to až ve Full HD rozlišení.

Ukázka rozpracované slideshow fotografií z dovolené

Ukázka rozpracované slideshow fotografií z dovolené

Ukázka rozpracované slideshow fotografií z dovolené

Vhod může přijít také program Nokia Software Recovery Tool, jehož pomocí můžete opravit softwarové chyby telefonů značky Nokia. Hlavně však doporučujeme zálohu všech osobních dat před jakoukoliv změnou pomocí tohoto programu.

Dalším užitečným a funkcemi nabitým programem je Nero CoverDesigner. Doba vytváření CD a DVD kolekcí už je sice pryč, ale i dnes jsou jistě uživatelé, kteří dokážou program využít. Slouží hlavně k tvorbě potisků optických disků, ale využít jej můžete i na obaly nebo vizitky.

Jako poslední aplikaci doporučujeme A Bootable USB, což je jednoduchá utilita, jejíž pomocí můžete vytvořit bootovací USB disk pro možnost instalace operačního systému z USB. Vhod přijde hlavně u notebooků bez optické mechaniky.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty