Hlavní navigace

Únor 2013 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Žebříček měsíce února ovládly bezpečnostní aplikace a systémové utility. Můžete vyčistit svůj počítač od nepotřebných doplňků, škodlivého softwaru, nebo třeba obnovit již smazaná data.
Roman Polášek 19. 3. 2013

Sdílet

Avast uvedl na konci měsíce února novou verzi svých bezpečnostních aplikací a přidal i dvě nové, které se ihned umístily na předních příčkách našeho žebříčku nejvíce stahovaných novinek. Kromě nich naleznete v tabulce spoustu užitečných utilit, jejichž pomocí budete moci například snadněji přenášet soubory po síti, číst RSS kanály, nebo třeba proměnit svůj hlas při hovoru přes Skype.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Puran File Recovery Freeware 1550
2.  Oshi Cleaner Freeware 922
3.  timeEdition Freeware 633
4.  Desktop clock Freeware 497
5.  Dukto Freeware 453
6.  Avast Browser Clean-up Freeware 405
7.  Avast Premier Shareware 287
8.  Ashampoo Registry Cleaner Shareware 281
9.  Any Video Recorder Freeware 272
10.  RealVNC Freeware 252
11.  Skype Voice Changer Demo 230
12.  QuiteRSS Freeware 206
13.  YouTube Lyrics
Freeware 205
14–15.  CyberLink PowerProducer
Shareware 201
14–15.  Musoftware Icons Extractor Freeware 201

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Puran File Recovery

Smazali jste omylem nějaký soubor a nyní jej znovu potřebujete? Pokud tomu není tak dávno, a na jeho místo na disku ještě nejsou zapsána jiná data, je možné soubor znovu obnovit. Právě s touto záchranou vám pomůže aplikace Puran File Recovery, která prohledá jakýkoliv disk ve vašem počítači a zobrazí všechny soubory, které je možné znovu obnovit. Pro co nejlepší účinnost nabízí hned několik režimů, ve kterých je možné smazané soubory vyhledávat. Podporuje nejpoužívanější souborové systémy, takže můžete data obnovit nejen z pevných disků, ale také přenosných médií, jako jsou třeba paměťové karty nebo flash disky.

Puran File Recovery vám pomůže obnovit smazané soubory

Puran File Recovery vám pomůže obnovit smazané soubory

Puran File Recovery vám pomůže obnovit smazané soubory

2. Oshi Cleaner

Druhé místo žebříčku patří aplikaci Oshi Cleaner, která odstraní z vašeho systému všechny nepotřebné soubory, vyčistí a opraví záznamy v registru a rovněž pomůže se správou nainstalovaných aplikací. Aplikace dokáže proskenovat váš disk a poté nabídne dočasné a přebytečné soubory, jejichž odstraněním můžete získat spoustu volného místa navíc. Podobně dokáže projít záznamy v registru, kde poté nabídne možnost jejich opravy a vyčištění. Aby byl úklid vašeho počítače kompletní, nabízí aplikace také možnost smazání nainstalovaných aplikací, správu programů spouštěných po startu systému a také přehled bodů obnovy systému, které můžete odstranit, a tím uvolnit další místo na disku. Vše je přitom nabízeno v přehledném rozhraní, ve kterém se i méně zkušení uživatelé snadno vyznají. Aplikaci můžete používat zcela zdarma, a pokud vás zaujala, můžete si o ní přečíst podrobnější informace v naší recenzi.

S programem Oshi Cleaner můžete snadno vyčistit svůj počítač

S programem Oshi Cleaner můžete snadno vyčistit svůj počítač

S programem Oshi Cleaner můžete snadno vyčistit svůj počítač

3. timeEdition

Pokud pracujete na různých projektech a potřebujete měřit čas, který na nich strávíte, je timeEdition tím pravým nástrojem pro vás. Funguje totiž jako velmi dobře vybavené stopky. V aplikaci si můžete definovat zákazníky, projekty a jednotlivé úkoly, ze kterých jsou projekty složeny. Poté už jen stačí vybrat, na kterém úkolu pracujete, a můžete začít měřit čas. Díky tomu budete mít dokonalý přehled o tom, kolik času jste na kterém úkolu strávili.

Aplikace rovněž nabízí spoustu podpůrných funkcí, které dotahují tuto evidenci k dokonalosti. Při vaší nečinnosti se může počítání automaticky zastavit, rovněž můžete z vytvořených intervalů nechat automaticky vytvářet události v Google kalendáři nebo velmi jednoduše spravovat veškeré pořízené záznamy. Stejně jako obě předcházející aplikace, je i tato zdarma.

timeEdition umožňuje měřit čas strávený na projektech

timeEdition umožňuje měřit čas strávený na projektech

timeEdition umožňuje měřit čas strávený na projektech

Další užitečné aplikace

Jednou z hlavních událostí konce měsíce února bylo uvedení na trh nové verze bezpečnostních aplikací avast! Spolu s vydáním nových verzí již známých produktů byly uvedeny také dva nové. Jedním z nich je avast! Premier, který je nově nejlépe vybavenou edicí tohoto bezpečnostního programu. Jako samostatnou část pak vydali tvůrci program Avast Browser Clean-up, jehož pomocí můžete vyčistit své internetové prohlížeče od nežádoucích doplňků.

V tabulce nejstahovanějších aplikací rovněž najdete aplikaci Dukto, která slouží pro jednoduchý přenos souborů po síti. Jako velmi zajímavý a rovněž užitečný doplněk pro vaši plochu pak doporučujeme aplikaci Desktop clock. Za pozornost stojí také RSS čtečka QuiteRSS a spíše jako zajímavost k vyzkoušení poslouží Skype Voice Changer, jehož pomocí můžete měnit svůj hlas při hovoru přes Skype.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty