Hlavní navigace

Univerzální aplikace Windows 10: jak to přesně bude

Microsoft vystoupil na březnovém Mobile World Congressu v Barceloně a při té příležitosti opět mírně osvětlil ekosystém budoucích Windows 10. Jak se zdá, práce vývojáře bude skutečně nejlehčí v historii.
Martin Tábor

Sdílet

Že Microsoft plánuje sjednotit aplikace pro „desktopová“ i mobilní Windows 10, je známo minimálně od loňské vývojářské konference Build. Další podrobnosti však vypustil do světa šéf developerské platformy Windows – Kevin Gallo. Na letošním Mobile World Congressu zazněly skutečně pozitivní zprávy pro všechny vývojáře třetích stran, ale potažmo i pro uživatele samotné, kteří možná konečně získají více softwarových produktů. Ve zcela jiné pozici jsou pak konkurenti Microsoftu. Jak ilustruje obrázek níže, Windows 10 přinesou zcela novou platformu One Windows, která jde dále, než možná leckdo čekal.

Systém One Windows budoucí platformy Windows 10

Jeden program poběží téměř na všech budoucích zařízeních od Microsoftu vč. XBoxu či výrobků spadajích do kategorie tzv. internetu věcí. Vývojáři se pak budou moci nejen řídit heslem „jednou napiš, spusť všude“, ale práci budou mít ještě více ulehčenu. Nebudou totiž muset řešit ani specifika jednotlivých zařízení a kód by tak měl být zcela oproštěn od definic různých rozlišení, vstupních metod apod. O to vše se postará Windows 10 sám, a to při instalace dané aplikace na konkrétní zařízení. Její rozložení a vše ostatní by se mělo vyřešit zcela automaticky. Další podrobnosti o „One Windows Platform“ zazní koncem dubna na konferenci Build 2015, kde půjde dokonce o hlavní téma.

Zdroj: mobileworldcongress.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty