Hlavní navigace

Uniklý build Windows 10 urputně brání změně prohlížeče. Prosazuje Edge

Zdá se, že jen pár dnů po vydání oficiálního buildu Windows Insider 10565 unikl na internet další, jehož novinky už ovšem neocení každý. O problému s nastaveným výchozího prohlížeče jsme už psali, avšak Redmond nadále přitvrzuje.
Martin Tábor 21. 10. 2015

Sdílet

Zdá se, že jakmile není Microsoft v hledáčku Evropské komise nebo zrovna neprobíhá soudní řízení s hrozbou miliardové pokuty (v dolarech), utrhne se ze řetězu. Těžko si totiž vysvětlit jeho aktuální počínání ohledně prohlížeče Microsoft Edge, který je novým výchozím browserem ekosystému Windows 10 a Redmond ho očividně hodlá prosazovat vší silou, ostatně podobně jako Desítky samotné. Už původní verze systému znepříjemňovala změnu výchozí aplikace, jelikož tento úkon již nemůže provést sama aplikace (ani po potvrzení uživatelem), ale vše je nutné udělat ručně.

Nastavení výchozích aplikací ve Windows 10 build 10568

Možná i díky všudypřítomné telemetrii Microsoft vyhodnotil, že původní opatření nestačí. Jak Google, tak Mozilla zveřejnili na stránkách pro stažení prohlížečů videonávod, jenž pomůže s orientací v novém nastavení systému i začínajícím uživatelům. I když zatím nic není oficiální, v posledním uniklém buildu 10568 se Nastavení chová opět jinak. Když chcete opustit Edge, Windows vás ještě varují, o jaké úžasné funkce se připravíte a defaultní tlačítko „Neměnit a vyzkoušet“ přímo Edge otevře. Ve svém původním záměru můžete pokračovat kliknutím na nevýrazný text „Změnit i tak“. Uvidíme, zda se Microsoft odhodlá „novinku“ zařadit do oficiálního sestavení Windows Insider nebo i do chystaného celoplošného upgradu.

Zdroj: theverge.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty