Hlavní navigace

Twitter zažil několikahodinový výpadek

Martin Tábor

Téměř veškeré služby populární sociální sítě Twitter se včera dvakrát po sobě staly zcela nedostupné. Výpadek byl celosvětový a zatím nejsou známy důvody tak rozsáhlého selhání. Lze tak spekulovat např. i o útoku hackerů.

Sdílet

Včera v pozdních odpoledních hodinách našeho času (cca v 12:30 p.m. východního amerického času) došlo poprvné k nedostupnosti služeb Twitteru. Výpadek zahrnoval jak webový přístup, včetně hlavní příhlašovací stránky, tak veškeré aplikace třetích stran a klientů pro mobilní zařízení. Při zadání adresy twitter.com se tak nezobrazila ani chybová hláška, ale prohlížeč po uplynutí časové lhůty jednoduše oznámil, že je adresa nedostupná. Opětovné spuštění nastalo cca po 45 minutách.

Twitter.com

O několik minut později byly služby opět nedostupné. Twitter samotný celou událost vysvětlil bez velkých podrobností jako „dominové“ selhání jedné z jeho serverových komponent. Jen pár minut po prvním výpadku se však přihlásilo několik hackerských skupin, které výpadek prohlašují za svou vlastní práci a některé z nich jsou skutečně známy svými úspěšnými DDoS útoky. V dnešní době je již faktem, že sociální sítě rozhodně nejsou jenom záležitostí komunity, a tak dlouhodobější výpadek komunikačního kanálu, jako je např. Twitter, může pro mnoho subjektů znamenat velké problémy.

Zdroj: twitter.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty