Hlavní navigace

Twitter spouští dvoufázové přihlašování

Možnost odcizení digitální identity se stává čím dál závažnějším problémem, na což konečně reagují i největší sociální sítě. Twitter nyní zvyšuje bezpečnost pomocí dvoufázového procesu přihlašování.
Martin Tábor 24. 5. 2013

Sdílet

Profil na sociální síti je dnes velmi důležitou osobní vizitkou, která nás dokáže velmi rychle prezentovat obrovskému počtu lidí. Těžko si představit médium, které by bylo v dané oblasti alespoň přibližně stejně schopné. I z toho důvodu je představa odcizení účtu noční můrou snad každého průměrně informovaného uživatele a  zároveň snem či dokonce předmětem práce nejednoho hackera.

Nastavení bezpečného přihlašování

Twitter je v tomto ohledu jistě dosti specifická síť, která již sehrála i určitou roli ve světových dějinách. Na základě krátkých holých vět se někdy tvoří světové zpravodajství, protože největší mediální agentury, i ve snaze přinést zprávu jako první, sledují twitterové účty známých osobností či organizací a jakýkoli zajímavý příspěvek ihned zpracují a předají dál.

Dvoufázové přihlášení na Twitteru – prezentační video

Bezpečnější přihlašování je tedy do budoucna zřejmě nutností a těžko říci, zda jej právě Twitter neměl zavést již dávno. Aktuálně implementovaná novinka pracuje na bázi zaslání ověřovacího kódu na mobilní číslo majitele (podobně jako u e-bankingu), přičemž tento postup je nutné znovu opakovat při přihlášení z nového počítače. Dvoufázové ověření by mělo být brzy možné aktivovat na stránce nastavení a nezbývá doufat, že službu budou podporovat i čeští operátoři.

Zdroj: twitter.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty