Hlavní navigace

Twitter na Bingu, Amazonu, Youtube či Ebay

Komunitní síť Twitter se chystá k zajímavé expanzi. Chce se propojit s internetovými giganty a zobrazovat se tak na jejich hlavních stránkách. Ze synergie by měl těžit jak Twitter, tak jeho partneři.
David Sillmen 17. 3. 2010

Sdílet

Twitter je už velmi dobře zavedenou komunitní sítí, která ale – stejně jako ostatní – musí přicházet stále s něčím novým, aby zaujala stávající i potenciální uživatele. A podle slov šéfa Twitteru Evana Williamse se momentálně schyluje k opravdu velké novince. Twitter by totiž měl být přístupný i z jiných, především pak velkých internetových portálů, než jen z twitter.com. Decentralizovaná služba by měla slyšet na jméno @anywhere. Již dnes je možné Twitter provázat s některými portály, ovšem v tomto případě půjde o provázanost ještě hlubší.

Ale jsou to především jména partnerů, která vzbuzují pozornost. Podle všeho se tak Twitter dostane na hotové webové giganty, jakými jsou Amazon, Bing, Ebay, New York Times, Yahoo či Youtube. Po technické stránce to pochopitelně není žádný problém, spíše jde o uzavření dohody mezi Twitterem a zmíněnými subjekty, která je zjevně na spadnutí. Ono se není zase tak čemu divit. Z takové spolupráce mohou těžit všichni.

Twitter se dostane na oči a bude ještě uživatelsky přívětivější, zatímco weboví partneři budou těžit z toho, že na ně uživatelé budou vkládat více odkazů na jejich služby. Například k odkázání na video bude twitterové rozhraní na Youtube přímo svádět a celá procedura bude také náležitě prostá. Například bude stačit přihlásit se jen do jedné služby.

Zdroj: OSI

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty