Hlavní navigace

Total Commander 9 je na cestě. Vyšla první beta

Možná nejslavnější správce souborů má na svědomí jeden člověk - Švýcar Christian Ghisler. Po pár letech opět chystá novou verzi, která by měla schopný nástroj posunout o generaci dále. Vzhled však zůstává konzervativní.
Martin Tábor 10. 6. 2016

Sdílet

Christian Ghisler nedávno avizoval, že připravuje nové vydání svého legendárního správce souborů pro Windows. Celý projekt byl vytvořen v poměrně méně využívaném jazyce Delphi, ale od doby, kdy přišly nástroje pro 64-bitovou kompilaci, existuje i tato alternativa Total Commanderu. Jedná se tak o vyspělý nástroj, který hravě obstojí i v nejnovějších operačních systémech a dokáže až neuvěřitelným způsobem zefektivnit práci. I když Ghisler sliboval u verze 9 nový vzhled, první beta zůstává veskrze tradiční. Změnily se jen ikony jednotek a adresářů, které odpovídají těm systémovým.

Total Commander 9.0 Beta 1

Možný je už také výběr více položek jednoduchým přetažením myší. Novinkou je však svislý panel uprostřed, který obsahuje ikony pro důležité nástroje. Většina pokročilých uživatelů však raději zvolí klávesové zkratky, takže panel jde i vypnout. View modes jsou profily zobrazení, které si můžete vytvořit pro nejrůznějši situace a poté do nich rychle přepínat. V nastavení lze vybrat, zda se má 1 kB rovnat 1024 nebo 1000 bytů. Devátá verze podporuje také nové kontrolní součty – SHA224, SHA384, SHA3_256 a další. U spojení FTPS i HTTPS obstojí i protokoly TLS 1.1 – 1.2 a TC umí využít certifikáty uložené ve Windows. Autor varuje, že nefinalizovaná vydání mohou být nebezpečná, nicméně binárky lze stáhnout již i z oficiálních stránek.

Zdroj: ghisler.ch

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty