Hlavní navigace

Torrentový server zveřejnil statistiky

Jiří Škrampal

Server, který sbírá data o torrentech, zveřejnil údaje o tom, jak se warezilo v roce 2010. Na prvním místě se podle očekávání umístila hra, která vede žebříčky i mimo pirátské vody, tedy CoD: Black Ops.

Sdílet

Piráti herní scénu v roce 2010 rozhodně nešetřili. Hry se i letos staly jedním z hlavních artiklů serverů s odkazy na torrenty, jako je známý a několikrát oficiálně zrušený PirateBay, který i přes rozsudky švédských soudů dál pokračuje ve své činnosti.

Podle serveru Torrentfreak se nejstahovanější hrou přes P2P sítě stala hra Call of Duty: Black Ops, která trhala rekordy i v obchodech. Hru se nelegálně stáhlo neuvěřitelných 4 270 000 lidí. Na druhém místě se umístila taktéž válečná FPS Battlefield: Bad Company 2.

<p>&#160;</p>

Že pirátství ale není ani zdaleka jen doménou PC ukazují další čísla. Na seznamu Wii je „vítězem“ hra Super Mario Galaxy 2, kterou si stáhlo 1 470 000 lidí. Na druhém místě najdete Wii Party, která se dostala na 1 220 000 stažení.

Na Xboxu 360 překvapivě kralovala akce Dantes Inferno, která si v obchodech tak dobře nevedla. Kdyby si 1 280 000 hráčů hru místo stažení koupilo, možná bychom teď nemuseli číst o tom, že EA nechystá žádné pokračování.

<p>&#160;</p>

Zdroj: torrentfreak.com
 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty