Hlavní navigace

TomTom vydal offline navigaci pro Android

Společnost TomTom vydala svoji první navigaci, určenou pro mobilní systém Android. Nabízí relativně zajímavé funkce a mapové podklady bez připojení k internetu, avšak "háček" je v tom, že je s většinou zařízení nekompatibilní.
Martin Tábor 7. 10. 2012

Sdílet

Produkty společnosti TomTom patří v ČR určitě do oblasti těch oblíbenějších navigací. O to lepší zprávou je, že se navigace této společnosti konečně objevila i na Google Play a dalo by se tak říci, že TomTom dodržel slib, vstoupit v dohledné době i na platformu Android. Zklamáním však může být pro mnohé uživatele to, že aplikace pro Androd je zatím kompatibilní pouze se zařízeními WVGA o rozlišení 480 × 800 pixelů a nikoli s novými HD. Tento fakt aplikaci TomTom pro Android značně degraduje a společnost se tak zbytečně ochuzuje o velmi značnou skupinu potenciálních zákazníků.

Navigace TomTom pro Android

Pakliže nejbližší aktualizace přinese opravu, dočkají se i doposud opomenutí uživatelé funkcí jako IQ Routes, což je výborná pomůcka, beroucí při výpočtu optimální trasy v potaz  aktuální údaje o rychlosti pohybu ostatních uživatelů TomTom. Tím TomTom umožní svému majíteli, vyhnout se např. dopravní špičce či dokonce zácpě. S tím částečně souvisí i služba TomTom HD Traffic, která je jako doplňková a aktualizuje údaje o provozu každé dvě minuty. LIFETIME mapy jsou poté doživotní aktualizace mapových podkladů, které si je možné zdarma stáhnout přibližně čtyřikrát ročně. Mapy TomTom Východní Evropa (kam společnost řadí i ČR) aktuálně vyjdou na 850,– Kč. Celá Evropa poté na 1540,–.

Zdroj: 1hnews.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty