Hlavní navigace

Thunderbird 3 už je na scéně

Mozilla vydala již třetí regulérní verzi svého emailového klienta Thunderbird. Ten má za cíl posílit postavení tohoto klienta v emailové špičce. Přináší přitom více jak sto méně či více důležitých změn a vylepšení.
David Sillmen 11. 12. 2009

Sdílet

Thunderbird je vedle Firefoxu asi nejdůležitějším produktem společnosti Mozilla. Jedná se o emailového klienta, který se právě dočkal své třetí verze. Ta přináší pochopitelně vylepšení po všech stránkách, jak už jsme si u produktů Mozilly zvykli a chce jednozačně posílit svou pozici především vůči Outlooku od Microsoftu.

Vývojáři mluví o více jak stovce změn a vylepšení, z nichž některé už testují půdu pro další verze, kde budou plně rozvinuty. Zmínit lze rozhodně vylepšené vyhledávání, zavedení navigace v registrech a nový add-on manager, s nímž je mnohem jednodušší přidávat a spravovat nejrůznější přídavky, jichž pro Thunderbird vychází celá řada.

V otázce hardwarových požadavků je Thunderbird 3 jako obvykle velmi skromný. Autoři jako minimum uvádí archaické Pentium 233 MHz, nicméně doporučují 500 Mhz. 256 MB operační paměti je nutnost, 512 MB potom záruka kvalitního chodu. Pro Windows 7 a Windows Vista se pak hodí 768 až 1024 MB RAM. Na disku program zabere 52 MB.

Zdroj: Mozilla

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty