Hlavní navigace

Telefonujte chytře s pomocí Facebook Hello

Martin Tábor

Nová aplikace od Facebooku není určena pro volání či dokonce videohovory skrze internet (VoIP), nýbrž je chytřejší náhradou běžné zabudované aplikace pro síť GSM. Kromě toho navíc poslouží i jako veřejný telefonní seznam.

Sdílet

Zřejmě poslední velká novinka od Facebooku jde trochu proti proudu času. Dnes se technologie rozvíjejí především v oblasti internetového volání a videohovorů, kvůli čemuž se již telefonní operátoři bojí poklesu zisků za běžné telekomunikační služby. Přesto je většina „hlasových“ rozhovorů stále vedena prostřednictvím klasických telefonních služeb. Toho si nyní všiml i Facebook a snaží se vyplnit díru na trhu. I přes to, co vše je možné na stávajících technologiích realizovat, zůstává pravděpodobně většina majitelů smartphonů u výrobcem integrované „telefonní klávesnice“, která nabízí zpravidla jen základní možnosti a propojení s telefonním adresářem dané platformy.

Nová aplikace Hello pro telefonování

Nová aplikace Hello pro Android jde ovšem mnohem dál. Kdo si ji nainstaluje, dostane k dispozici celý veřejný „telefonní seznam“ sociální sítě Facebook. V překladu to znamená, že se mnohem méně setkáte s neznámým telefonním číslem, protože jakmile vám někdo zavolá, aplikace prohledá všechna veřejně přístupná telefonní čísla u sociálních profilů. Zatímco z jednotlivců sdílí své telefonní číslo veřejně asi jen málokdo, u firem (či obecně právnických osob)  je to téměř pravidlo. Na displeji se tedy nesetkáte již s nic neříkající číselnou řadou, ale přímo názvem dané instituce. Kromě toho můžete snadno čísla blokovat, takže „spasitelé“ nabízející lepší cenové podmínky se vám mohou napříště dovolat třeba již jen do hlasové schránky.

Zdroj: play.google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty