Hlavní navigace

Švédové přiostřili boj proti pirátům

Švédsko v posledních letech platí za baštu boje proti pirátům a porušování autorských práv obecně. Nyní se Švédové boj proti nelegálním filmům, hudbě a softwaru rozhodli ještě přiostřit.
David Sillmen 7. 9. 2010

Sdílet

V posledních dvou týdnech neměli piráti lehké spaní. Švédská policie totiž prohledávala jejich obydlí po celé zemi. Hledala tam důkazy nelegální činnosti. Prohledávání je součástí tažení proti protokolu Direct Connect. Přepadovky byly zaměřeny proti lidem, kteří jsou podezřeni z provozování „hubů“ nutných k chodu sítě.

Jedná se však jen o část výraznějšího boje švédských úřadů a policie proti pirátům a sdílečům autorsky chráněného obsahu. Policie už má speciální protipirátský tým, jehož sestavení a vyškolení vedlo k rychlejšímu řešení případů. Momentálně je v řešení zhruba dvacet různých případů.

Tento měsíc se k soudu vrací jeden z nich – ten nejznámější. V dubnu roku 2009 byli k roku vězení a několikamilionové pokutě odsouzeni provozovatelé torrentového trackeru The Pirate Bay. Soud bude řešit jejich odvolání.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty