Hlavní navigace

Street View od Googlu nyní i na iOS 6

Martin Tábor

Společnost Google v posledních dnech podnikla kroky, které umožní užívat její službu Street View z Google Maps i na mobilním operačním systému iOS 6. Ten v sobě přinesl nepříliš kvalitní mapy Applu a uživatelům tak tato skutečnost přijde jistě vhod.

Sdílet

Apple přišel spolu s šestou verzí systému iOS i s ryze vlastní mapovou aplikací, která zahrnuje rovněž i vlastní data a vůbec veškeré mapové podklady na sobě nesou licenci jablečné firmy. O tom, že to nebyl až tak dobrý krok, se přesvědčili uživatelé v podstatě ihned po koupi nového iPhone 5 či aktualizaci předešlé verze iOS na mobilu či tabletu. Mapové podklady jsou zcela nedostatečné a při srovnání se zaběhlou konkurencí o mnoho let pozadu.

Google Street View – ilustrační obrázek

Pod tlakem veřejného mínění to nakonec přiznalo chybu i samotné vedení Applu a ve veřejném dopise přislíbil Tim Cook brzkou nápravu. Navíc uživatele produktů od Applu dokonce přímo vyzval k používání konkurenčních mapových řešení. Google tak na situaci zareagoval včas a zcela adekvátně tím, že umožnil využívat svoji službu Street View i na novém iOS 6, a to prostřednictvím webového prohlížeče. Pro virtuální procházení mnoha míst na celém světě tak stačí na iOS spustit přitomný prohlížeč (např. Safari) a na adrese maps.google.com vyhledat požadovanou lokalitu.

Zdroj: dailytech.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty