Hlavní navigace

SpywareBlaster ve verzi 5.0

Program od firmy BrightFort (dříve Javacool Software) je další bezpečnostní utilitkou, která má za sebou poměrně dlouhou a "slavnou" historii. Dnes je přibližně v pozici aplikace Spybot, ale aktuálně vyšla pátá verze a stále má co nabídnout.
Martin Tábor 4. 3. 2013

Sdílet

SpywareBlaster je malá aplikace, která se snaží vytvořit co nejvíce preventivních bariér před nákazou adware, spyware, viry a zároveň zvýšit ochranu soukromí při procházení webu. Toho, na rozdíl od mnoha jiných podobných programů, dosahuje dlouhým seznamem položek na tzv. black-listu, které pak jednoduše zabrání do počítače stáhnout nebo nainstalovat. SpywareBlaster však není příliš určen k léčení již přítomné nákazy, což je však někdy stejně velmi problematické. Naopak, počítač není ani zpomalován během real-timového scanningu.

SpywareBlaster 5.0

Program se od svých počátků z hlediska uživatele nijak zvláště nezměnil a nejnovější verze spolupracuje s posledními vydáními Internet Exploreru, Chromu, Firefoxu a Windows 8 v 32 i 64 bitové verzi. Obsluha je více než jednoduchá a po nainstalování stačí na hlavní obrazovce zvolit položky, které chceme „ochránit“. Freewarová verze SpywareBlasteru se pak od té placené liší víceméně pouze v tom, že neobsahuje automatický update, a tak je např. jednou týdně vhodné otevřít nastavení a dané tlačítko stisknout. Po stažení nových položek je pak nutné znovu provést imunizaci. SpywareBlaster díky své nenáročnosti rozhodně nijak nepřekáží a určitým dílem ke zvýšení zabezpečení jistě přispět dokáže.

Zdroj: brightfort.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty