Hlavní navigace

Spouštějte aplikace pro Android v prohlížeči Chrome

Vedle Microsoftu pracuje na "sjednocení" svých platforem též Google, i když na to jde trochu jinou cestou. Možná jste to netušili, ale za pomoci jednoho doplňku můžete přímo v prohlížeči spustit většinu aplikací pro Android.
Martin Tábor 17. 4. 2015

Sdílet

Google sice nemá svůj vlastní „klasický“ desktopový systém, ale je autorem nejrozšířenějšího mobilního systému OS Android a zároveň prohlížeče Google Chrome a víceméně cloudového operačního systému Chrome OS. Zatímco první dva jmenované produkty běží na nespočtu rozličných zařízení, poslední jmenovaný je vyhrazen vlastně jen pro Chromebooky. Jde o „levné“ přenosné počítače, které však poměrem výkon/cena alespoň v českých zemích nijak zvláště velkou konkurenci pro tradiční výrobce nepředstavují.

ARC Welder pro Google Chrome 41

Za ne úplně malý peníz dostanete přenosný počítač, který sice „vydrží dlouho“, ale bez připojení na internet s ním mnoho práce neuděláte a i poté vlastně nabízí jen funkce webového prohlížeče Chrome s možností instalace doplňků. Oproti tomu, mobilní systém Android dnes stále bootuje na většině vyrobených smartphonů i tabletů a na Google Play pro něj existuje nespočet kvalitních a známých aplikací. Google se tak zřejmě zamyslel a již loni v listopadu vyšla první verze tzv. App Runtime for Chrome (ARC).

Jak pracovat s doplňkem ARC Welder

Jde o technologii, která umožňuje spustit nativní aplikace pro Android v Chromu a aktuální nová verze spolu s doplňkem ARC Welder tuto možnost přinesla ze systému Chrome OS i na všechny ostatní platformy, kde prohlížeč Chrome normálně běží. Aktuální nová verze pak také vylepšila podporu některých služeb Google Play, takže pomocí ARC již spustíte většinu androidích aplikací a jsou dobře použitelné. ARC je stále beta a nejde o „oficiální“ řešení. Pakliže chcete nějakou známou aplikaci vyzkoušet, můžete si ji nejdříve stáhnout do svého „Androidu“ a posléze získat instalační balíček třeba pomocí aplikace APK Extractor. Soubor APK už jen přeneste do svého PC a vyberte v ARC Welderu.

Zdroj: chrome.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty