Hlavní navigace

SpiritRadar.com – Aplikace pro investory a sběratele alkoholu

 Autor: neznámý
Přemýšlíte o investici do zajímavých lahví rumu nebo whisky? Nevíte přesně, do kterých se vám vyplatí investovat? Nestíháte držet krok s vývojem trhu? Nevíte, kde najít nejlépe rostoucí značky alkoholu?
redakce 22. 3. 2022
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Sami jsme nadšení sběratelé rumu i whisky, ale také si na nich rádi pochutnáme. Dlouho jsme hledali způsob, jak udržet krok s vývojem trhu, kde nalézt ty nejlepší nabídky a také, do kterých produktů se vyplatí investovat, aby se nám investice vrátila. A zde se zrodil nápad, aplikace SpiritRadar.com, která nám s výše vyjmenovanými problémy pomáhá. Umí toho však mnohem více, především ušetří hodiny a hodiny času hledáním a pročesáváním aukčních serverů a e-shopů.

Co vše umí aplikace SpiritRadar.com? 

Najdete zde více než 11 000 lahví rumu a 45 000 lahví whisky s veškerými dostupnými informacemi na jednom místě. 

Jistě oceníte nástroj pro sledování (vývoje) ceny a dostupnosti všech produktů. Hlavní výhodou je nastavení pouze těch produktů, které chcete sledovat, o dostupnosti nabídek na e-shopech a aukčních serverech budete kontaktování okamžitě na e-mail.

Vaše kolekce (‘Your Collection’) je dalším oblíbeným nástrojem na SpiritRadar. V této sekci si vytvoříte kolekci produktů, které skutečně vlastníte i s jejich pořizovací cenou. Aplikace vám průběžné informuje o vývoji její hodnoty. 

Na své si však přijdou i absolutní nováčci, co se rumů a whisky týče. Jelikož je opravdu složité sledovat všechny skupiny a stránky a udržet si přehled o současných trendech, připravili jsme nástroj Tipy pro nákup (‘Shopping Tips’), kde naleznete seznam doporučených produktů ke koupi. Tyto produkty jsou vybírány na základě rozdílu ceny nalezené nabídky a průměrné ceny produktu. 

Průměrnou tržní cenu naleznete u každého produktu a je počítána speciálním vzorcem, který kalkuluje s vývojem ceny daného produktu na trhu od roku 2012 do současnosti. 

Pro pohodlnější vyhledávání v obrovském množství whisky a rumových produktů jsme přidali mnoho filtrů, například filtrace dle kategorie (rum nebo whisky), značky, destilerie, věku, roku lahvování, možnost vyfiltrovat si limitované a/nebo nelimitované edice a mnoho dalších.

SpiritRadar.com se pyšní také skvělou zákaznickou podporou. Můžete nám napsat e-mail, na který odpovídáme do 3 pracovních dnů, to jsou však výjimečné případy, odpovědi na e-mail se většinou dočkáte v rámci několika hodin. A pokud preferujete rychlejší komunikaci, můžete využít náš online chat, kde vám rádi poradíme i pomůžeme dohledat produkty, které se vám nedaří najít. 

SpiritRadar.com je jednoduše váš nejlepší parter, ať už jste sběratel, investor nebo prodejce rumů a whisky, a nebo si jen rádi pochutnáte na lahodném destilátu. 

Určitě Vás zajímají konkrétní příklady lahví, které se za poslední roky nejvíce zhodnotily, pojďme se na ně společně podívat.

Prvním z námi vybraných rumů je pětadvacetiletý Appleton Estate. Appleton je jednou z nejstarších palíren na Jamajce, jehož historie se datuje od roku 1749. Tyto ručně vyráběné rumy s nádechem luxusu se destilují výhradně v destilačním zařízení Estate a dále pak zrají v dubových sudech. Tento investiční rum byl vyroben na počest Joy Spence, první ženy v roli Master Blender. Jeho cena vzrostla o 120,1% (porovnání průměrné ceny z roku 2021 a 2022).

Neméně zajímavým kouskem je tento čtrnáctiletý rum z destilérie Foursquare. Historie palírny Foursquare se datuje až do roku 1820 a je známá svými Single Blended rumy. Tento skvost, Emperery, je jedním z nejlepších rumů, kterým se Foursquare může pochlubit. Zrál 14 let v sudech po bourbonu a sherry a lahvován byl v roce 2018 v omezeném množství. Jeho cena vzrostla o 343% (porovnání průměrné ceny z roku 2020 a 2021).

Vyzkoušejte si naší aplikaci hned a využijte první dva týdny zdarma s účtem premium.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty