Spam už zase řádí

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
V listopadu minulého roku se podařilo spamu přistřihnout křidélka. To když byl odpojen přístup k internetu spammerské organizaci McMolo. Potvrdily se však obavy, že spam doroste někdejších rozměrů velmi rychle.
David Sillmen 30. 1. 2009

Sdílet

V listopadu minulého roku se všichni odpůrci spamu mohli zaradovat. Podařilo se totiž zasadit ránu možná největší spammerské síti, která se schovávala za americkou společností McMolo. Tým vyšetřovatelů spolu s providery společnosti se ale postarali o to, aby z tohoto spolku už žádný spam nevzešel. A důsledky tohoto zásahu se projevily ihned – počet celosvětového spamu klesl o neuvěřitelných sedmdesát procent. Bez kontroly McMola byli internetoví boti rozmístění na počítačích celého světa odsouzeni k zániku. Potvrdily se však obavy, že několik useknutých hlav světovému spamu rychle doroste.

Momentálně se čísla spamu blíží hodnotám zaznamenamým v listopadu 2008, říká Amanda Kleha z Message Security Team při společnosti Google. Ani tehdy však nešlo o nějaký vrchol a odborníci počítají s tím, že množství spamu vzroste výrazně nad listopadovou hodnotu. Podle expertů používají spammeři stále sofistikovanějších metod k rozesílání spamu a obcházení filtrů. Zvýšené množství nevyžádané pošty zaznamenáváme už i v našich končinách, kde se pokles po uzavření McMola rovněž projevil.

Autor článku