Hlavní navigace

Sony PS4: Unikla podoba nového ovladače?

Vzhledem k tomu, že se nová herní konzole PS4 od Sony pravděpodobně "neúprosně" blíží, je toto téma poslední dobou velmi frekventované. Neméně pak dohady ohledně designu nového ovladače, jehož fotky možná unikly na internet.
Martin Tábor 18. 2. 2013

Sdílet

Sony PlayStation a Microsoft Xbox jsou herní konzole, které již nějaký ten rok definují podobu i velkého množství počítačových her. Třebaže se jedná o, na běžném PC vlastně nezávislé, přístroje, právě konzole částečně určují jakousi horní hranici možné technologické vyspělosti herního software. Vývojáři totiž čistě z ekonomických důvodů často vytvoří hru nejdříve pro konzoli a až posléze portují na PC, kde je pak hra po grafické stránce pochopitelně velmi podobná. Nutno dodat, že herní konzole vycházejí mnohem méně často, než je rychlost vývoje počítačových komponent, tudíž nová verze PS nebo Xboxu představuje na velký posun herní grafiky a je velmi očekávanou událostí.

Možná podoba ovladače Sony PlayStation 4

Údajně autentické fotky (minimálně prototypu) nového herního ovladače se asi poprvé objevily na webu Destructoid.com a je z nich patrné, že ač novinka poměrně kopíruje design ovladače od současného PS3, několik zajímavých změn se přeci jen událo.

Bude takto vypadat ovladač pro PS4?

Zřetelně vidět jsou některé nové „záhadné“ prvky, z nichž lze jmenovat hladkou plochu nad ovládacími pákami. Některé servery tak spekulují o tom, že jde buď o touchpad nebo dokonce LCD či OLED displej. Mřížka nad tlačítkem „Home“ pak může svědčit o přítomnosti mikrofonu či reproduktoru. Každopádně, Sony chystá na 20. února velkou prezentační akci čehosi, což nasvědčuje, že bychom se o PS4 mohli konečně dozvědět mnohem více přímo z oficiálního zdroje.

Zdroj: gametrailers.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty