Hlavní navigace

Sony možná vydá Android 4.1 pro Xperie z roku 2011

Majitelé smartphonů Xperia z roku 2011 se v současnosti těší z probíhajících upgradů na verzi Android 4.0. I z tohoto důvodu společnost Sony původně oznámila, že další aktualizace nechystá. Podle nové zprávy však bude realita zřejmě jiná.
Martin Tábor

Sdílet

Řada oblíbených smartphonů Xperia nesla v roce 2011 ještě logo značky Sony Ericsson. I přes tento fakt se jejich uživatelé od „nástupnické“ firmy Sony dočkali upgradu na Android 4.0 ICS, který přišel sice se zpožděním, zato však téměř pro veškeré modely, které byly původně vybaveny verzí 2.3. Po tom, co značka Sony Ericsson zanikla, byla budoucnost podpory pro majitele starších modelů značne nejistá, avšak Sony se zachovalo velice solidně. Na rozdíl od řady ostatních značek se SE kdysi vyznačoval velmi slušnou kvalitou výrobků a v nižší cenové třídě, o čemž svědčí i víceméně bezproblémová možnost upgradu na nový Android.

Sony Update Service – ilustrační obr.

Aktuálně se na blogu Sony Mobile objevila krátká zpráva s informací, že firma prověřuje možnosti nasazení aktualizace 4.1 Jelly Bean i na starší modely z roku 2011. Tu již pravděpodobně nedostanou všechny telefony, avšak i v případě, že by se jednalo jen o ty nejlepší, musí být uživatelé značky více než spokojeni. Pravdou sice je, že Android 4.1 již pravděpodobně nepřináší tak rozsáhlé změny kódu, které by mohly potenciálně představovat větší problém než optimalizace ICS, avšak otázka může nastat v oblasti výkonu. Z důvodu nových pokročilých funkcí jako je „klon“ Apple Siri již může být bezproblémový provoz nejnovějšího Androidu zkrátka skutečně možný pouze na těch nejlepších modelech.

Zdroj: sonymobile.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty