Hlavní navigace

Sony Ericsson vydává Android 2.1

David Procházka

Ač existuje mobilní operační systém Android 2.1 již řadu měsíců a největší výrobci zařízení s tímto systémem již na tuto verzi přešli, Sony Ericsson se k vydání oficiální ROM s touto verzí systému odhodlal až nyní.

Sdílet

Nová verze je určena pro telefony Sony Ericsson Xperia X10, X10 mini a X10 mini PRO. Aktualizace systému bude probíhat na jednotlivých trzích průběžně během měsíce listopadu. Uživatelé by měli být o dostupnosti aktualizace informováni pomocí notifikace na displeji přístroje ve chvíli, kdy bude uvolněna na daném trhu. Nejpozději tedy do konce listopadu se dočkají i čeští majitelé těchto přístrojů. Jaké bude mít inovovaný systém přínosy pro koncové zákazníky?

Tak kupříkladu:

  • kompatibilita s novějšími aplikacemi
  • natáčení HD videa s průběžným auto-focusem
  • vylepšené aplikace po zálohu a obnovu dat
  • propojení kontaktů s Facebookem

Navíc majitelé přístrojů X10 mini a X10 mini PRO pocítí vylepšenou funkci Bluetooth. Vydání nové verze operačního systému bylo velmi očekáváno a většina výrobců hardware již tuto operaci v minulosti zvládli rychleji, než Sony Ericsson. Tak jako tak jde o velmi důležitý krok, kterým se přístroje tohoto výrobce opět dorovnávají konkurenci, alespoň co do softwarové stránky. Na výše uvedeném prezentačním videu lze spatřit největší inovace nového Androidu v podání společnosti Sony Ericsson.

Zdroj: PC Mag

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty