Hlavní navigace

Sony Ericsson představil Xperii arc

David Sillmen

Výrobce mobilních telefonů, společnost Sony Ericsson, představila světu funkcemi nabitý kousek jménem Xperia arc. Má firmě pomoci stát se největším výrobcem mobilů s operačním systémem Android.

Sdílet

Chřadnoucí Sony Ericsson si vytyčil nemalý cíl – chce prodávat nejvíce chytrých telefonů s operačním systémem Android, ve kterém vidí budoucnost a kvůli kterému dal nedávno vale Symbianu.

Na CES 2011 představená Xperia arc je postavená na operačním systému Android 2.3 Gingerbread, který využívá vlastní uživatelské rozhraní Timescape. Telefon se chlubí vynikajícím procesorem Qualcomm o frekvenci 1 GHz.

Jedním z největších příslibů Xperie arc je kapacitní displej Reality, který využívá nástroje Sony Mobile Bravia. Má velikost 4,2 palce, podporuje multidotykové ovládání a chlubí se vynikajícím rozlišením 854 × 480 bodů.

Fotoaparát má rozlišení 8,1 megapixelů, což už dnes není kdovíjaký výdobytek, ovšem disponuje skvělou technologií a kvalitním provedením. 

Xperia arc má rovněž zajímavý, vypouklý design. Mohlo by se tak jednat o úspěšný smartphone, jelikož kombinuje styl s mnoha funkcemi a kvalitou.

Zdroj: GSM Arena

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty