Hlavní navigace

Sony Ericsson chystá PSP telefon na Androidu

David Sillmen

Zajímavá kombinace se podle všeho rodí pod dohledem vývojářů v Sony Ericsson. Podle řady indicií tam vzniká mix chytrého telefonu a kapesní konzole, kterou by měl pohánět operační systém Android 3.0.

Sdílet

Již několikrát se objevily informace o tom, že v Sony Ericsson vzniká telefon s výraznými herními funkcemi. Není divu, Sony vytvořilo PSP a jeho technologie by mobilu mohla slušet. Zatím se tyto spekulace nenaplnily, nyní však nabývají na síle a odhalení je podle všeho za dveřmi.

Přístroj by měl kombinovat ovládání pomocí dotykového displeje i analogových prvků, které se hodí pro klasické hry, z nichž velká část by měla být převedena ze Sony PSP. Displej přístroje má být spíše menší, tedy na poměry herní konzole – někde mezi 3,7 a 4,1 palci.

O pořádný výkon by se měl postarat gigahertzový procesor Snapdragon a chybět nemá ani pětimegapixelový fotoaparát. Hodně zajímavý je rovněž použitý operační systém, kterým by nemělo být nic jiného než chystaný Android 3.0. Uživatelé by pak pravděpodobně k nakupování her využívali mimo jiné Android Market.

Přístroj by se podle zdrojů serveru Endgaget měl objevit v říjnu tohoto roku za zatím neznámou cenu.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty