Hlavní navigace

Sony bude jediným vlastníkem Sony Ericsson

Japonská firma Sony a švédský Ericsson oznámili plánovaný prodej zbývajícího polovičního podílu firmy Sony Ericsson firmě Sony. Švédskému partnerovi by přitom japonští partneři měli za danou transakci zaplatit okolo jedné miliardy eur.
Martin Tábor

Sdílet

Daný vývoj byl údajně řadou odborníků po celém světě již delší dobu předpokládán. Důvodem nynějšího kroku Sony by podle všeho měly být snahy o sjednocení ekosystému svých produktů a zvýšení konkurenceschopnosti vůči jiným prodejcům spotřební elektroniky. Očekávat tak můžeme větší provázanost výrobků Sony v podobě tabletů a nových chytrých telefonů, a to především na úrovni software. Celou transakci ještě musí schválit odpovědné úřady, ale dokončena by měla být přibližně v lednu. Dalším přínosem pro firmu Sony může být i řada patentů, které spolu s podílem firmy Ericsson získá.

Sony Ericsson K700i – zlatá éra značky

Celá událost by nakonec měla mít pozitivní vliv i na švédský Ericsson, který se bude moci nadále plně věnovat svým klíčovým aktivitám z oblasti mobilních sítí a jejich fyzické infrastruktury. Spolupráce obou firem se pod značnou Sony Ericsson zrodila v roce 2001 a mezi jejich první produkty se zařadila série mobilních telefonů Walkman a fotomobilů Cybershot. Obě řady byly velmi úspěšné. Po nástupu nových levných značek však začal Sony Ericsson značně zaostávat a nedokázal zareagovat ani na příchod vyspělých telefonů například z produkce firmy Apple.

Zdroj: bbc.uk

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty