Hlavní navigace

Software pro anonymizaci postav by se hodil Street View

Americký vědec Arturo Flores vyvinul zajímavý software, který dokáže plně anonymizovat postavy na fotkách. Ze všeho nejvíce by se hodil Street View od Google, ten o něj ale zatím zájem neprojevil.
David Sillmen

Sdílet

Street View od Google je velmi moderní a užitečná služba. Díky ní si na internetu můžete prohlédnout celé ulice včetně domů a často i lidí. Ti se tu navíc často objevují v nelichotivých pozicicích či situacích. Nejrůznější organizace na ochranu lidských práv proti Street View tak začaly protestovat.

Google se sice lidi snaží z fotek odstraňovat, nedaří se mu to ale zcela, což je vzhledem k množství pořízeného fotomateriálu pochopitelné.

S řešením přišel americký vědec Arturo Flores, který vyvinul software pro anonymizaci postav. Ten dokáže z fotek automaticky odstraňovat lidi, aniž by po nich vznikla díra. Software je tak sofistikovaný, že chybějící prostředí dokáže podle okolí dopočítat. To by mohlo přispět k větší ochraně soukromí i k tomu, že lidé přestanou překážet ve výhledu například na památky.

Flores by rád software nabídl právě Google pro Street View. Společnost se však k nabídce zatím nevyslovila.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty