Hlavní navigace

SMS ze zahraničí již brzy zlevní

David Sillmen

Chystá se kýžené zlevnění krátkých textových zpráv zasílaných ze zemí Evropské unie. V dohledné době by se jejich cena měla smrsknout na zhruba tři koruny, což je zhruba trojnásobné snížení.

Sdílet

Ministři členských států Evropské unie zodpovědní za telekomunikace chystají další razantní krok ve zlevňování takzvaných roamingových SMSek, tedy krátkých textových zpráv zasílaných ze zahraničí, konkrétně z Evropské unie. Ministrům ani eurokomisařům se nezdají příliš vysoké ceny, které již byly několikrát zlevněny. Domnívají se, že za takové služby si telekomunikační podniky nemohou účtovat tak vysoké částky.

Novela evropského telekomunikačního zákona by mohla platit již od léta příštího roku, tedy pokud schvalovacím procesem projde vše, tak jak má. To nyní vypadá docela pravděpodobně. Současné maximum cen SMSek zasílaných z jednoho státu Evropské unie do jiného je stanoveno na 29 centů. To dělá zhruba sedm korun. Ovšem snížení by mohlo být opravdu radikální. Maximem by potom byla zpráva za 11 centů, což znamená zhruba tři koruny. Operátorům se taková regulace ze strany Evropské unie nelíbí a tvrdí, že ceny klesají průběžně v závilosti na tržních mechanismech.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty