Hlavní navigace

SMS z Androidu si nově přečtete na webu

Mnoho lidí využívá některou z četných aplikací třetích stran, ale aktuálně nabídl své řešení i Google. Číst i odesílat SMS tak můžete jednoduše z webové rozhraní, a to i zakládání účtu.
Martin Tábor 1. 7. 2018

Sdílet

Smartphony sice rostou co do velikosti displeje a stoupá i ergonomie dotykových kláves, nicméně počítač stále zůstává tím, čím byl dříve. Produktuvita s myší a klávesnicí je neporovnatelně vyšší. Propojení notifikací z mobilu s PC je tedy praktická záležitost, avšak ze strany výrobců operačním systémů bohužel stále podporovaná nedostatečně. Mnoho lidí tak sáhne po specializovaných programech, ale třeba i po doplňcích prohlížeče Chrome, kde se oblibě těší známý Pushbullet a jiné.

Aplikace Android Messages pro web

Nevýhodou je, že ochranu svých dat svěřujete často neznámým subjektům. Aktuální novinka od Google nenabízí plnou sychronizaci, ale naopak se zaměřuje jen a pouze na mobilní Android Messages, které toho v poslední době umí čím dál více. Google se z předinstalované SMS aplikace možná pokusí vytvořit messenger, jelikož Facebook naopak zkouší převzít klasické SMSky. Na adrese messages.android.com stačí po vzoru WhatsApp naskenovat QR kód kamerou smartphonu a textové zprávy můžete rázem psát pohodlně přes webový prohlížeč.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty