Hlavní navigace

Smart prime 7: nástupce loňského hitu je pomalejší, ale s novým Androidem

Pokud hledáte hodně levný smartphone, ale také se nevidíte jako "low-end" uživatel, musíte si dát s výběrem hodně záležet. Zjistíte, že možností je asi jako prstů na jedné ruce. Smart prime od Vodafonu je určitě jednou z nich.
Martin Tábor

Sdílet

Rok se s rokem sešel a loňský jarní hit má nástupce. Vodafone tak alespoň označil telefon, který má stejnou úhlopříčku (5"), velmi podobnou výbavu, displej, ale v oblasti výkonu naopak papírově zaostává. Pro připomenutí – Vodafone loni uvedl několik telefonů s vlastním brandingem, z nichž nejzajímavější byl asi Smart prime 6 od firmy TCL (Alcatel). Za cenu 3 277 Kč s DPH jste získali pětipalcový Android 5.0.2 s LTE, NFC a IPS displejem o rozlišení 720 × 1280 px. Ze senzorů bohužel chyběl snad jen gyroskop. V ceně byla i přední 5MPx kamerka a zadní 8MPx zvládla natočit i slušné Full HD video či fotit v HDR módu. Co telefonu chybělo? Za danou cenu snad jen gyroskop či vyměnitelný akumulátor. Android byl dobře odladěný a s 1 GB RAM si šlo při troše skromnosti vystačit.

Vodafone Smart prime 6 (vlevo) a 7 (vpravo)

Vodafone Smart prime 7 nese stejné jméno, ale výrobcem je někdo jiný – čínské ZTE. Design a velikost zařízení jsou prakticky totožné, hmotnost klesla ze 155 na 128 gramů. Kamenem úrazu je však použitý procesor a grafika – Smart prime 7 pohání Snapdragon 212 (4 × 1,3 GHz Cortex-A7 + Adreno 304), což je oproti loňské volbě Snapdragon 410 (4 × 1,2 GHz Cortex-A53 + Adreno 306) zhoršení. Kvůli výkonu „sedmička“ nezvládne ani Full HD video. Na druhou stranu by mohla novinka o něco déle vydržet bez nabití. Rozhodnutí je tak na kupujícím – za stejnou cenu jako loni dostanete novější Android 6.0 nebo si můžete před vyprodáním zásob pořídit starší Prime 6, který ještě zlevnil o 300 Kč.

Zdroj: vodafone.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty