Hlavní navigace

Slevové tornádo z USA zavanulo i do Česka

V Americe i letos odstartovalo tzv. "Černým pátkem" tradiční období předvánočních nákupů, kdy se většina obchodníků předhání v nabídce co nejnižší ceny. Tento datum vždy následuje po dni Díkůvzdání a slevy se týkají i elektroniky či online nákupů.
Martin Tábor 23. 11. 2012

Sdílet

Termínem „Černý pátek“ je dnes v USA označováno datum, které následuje po dni Díkůvzdání a otevírá předvánoční období spotřebitelského nákupního šílenství. V tento den lze mnoho výrobků koupit až o desítky procent levněji a obchodníci navíc otevírají již ve velmi časných hodinách. V dnešní době se však cenové tornádo týká pochopitelně i nákupů přes internet a někdy je tak výhodné, poohlédnout se po cenových nabídkách za oceánem i při započtení dopravy a cla.

Ilustrační obrázek

S pojmem „Černý pátek“ však letos přišly i některé obchody v Česku a poměrně zajímavých slev je tak možné využít např. Applu. Zlevněna je v podstatě většina výrobků od iPadů, MacBooků až po iPody, přičemž slevy rozhodně nejsou zanedbatelné. U zmíněných MacBooků se jedná zpravidla o cca 2 700,– Kč, avšak u levnějších výrobků – typu kožených krytů – může být cena snížena až o třetinu. Kompletní nabídku, která bohužel nezahrnuje nejnovější iPad Mini a iPhone 5, si je možné prohlédnout zde. Zapátrat však lze i ve službě App Store, kde na zákazníky čeká množství zlevněných aplikací, a to především v oblasti her.

Zdroj: reuters.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty