Hlavní navigace

Skype už patří Microsoftu. Za horentní sumu!

David Sillmen

Ani Google ani Facebook. Skype nakonec získal Microsoft, ale více než vyjednávací schopnosti o výsledku rozhodla řeč peněz. Microsoft za Skype zaplatí 8,5 miliardy dolarů, více než dvojnásobek, co nabízela konkurence.

Sdílet

Společnost Skype, která nabízí možnost telefonování po internetu, má nového majitele. Není jím nikdo menší než Microsoft. O něm se ještě před pár dny neuvažovalo, naopak se mluvilo o tom, že Skype získá nejspíš Google nebo Facebook. Zprávy o námluvách Microsoftu a Skype se objevily na poslední chvíli.


A Microsoft nakonec všechny přeplatil. Zatímco konkurence nabízela tři až čtyři miliardy dolarů, Microsoft zjevně Skype hodně chtěl a nakonec za něj zaplatí 8,5 miliard dolarů. To ze Skype dělá největší akvizici Microsoftu v historii. Nutno dodat, že Skype má ještě více jak 600 milionů dolarů dluh, který Microsoft přebírá na sebe. Skype navíc v posledních letech nevydělává.

Microsoft tak se Skype musí mít vlastní plány. Již oznámil, že ho integruje do Xbox Live, Windows Phone, Outlooku a Lync. Možná, že se kolem něj pokusí vytvořit vlastní sociální a komunikační platformu. Ze Skype se každopádně stane jedna ze samostatných divizí Microsoftu.

Zdroj: TZ

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty